zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2011
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIE
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
SPORT
GOPS W CHMIELNIKU
012345

Wieść Gminna 4/2011 OŚWIATA I KULTURA
Moja pasja

 

Bieżący rok szkolny został przez Ministerstwo Edukacji nazwany Rokiem Szkoły z Pasją:

„… szkoła to nie tylko lekcje – to także współpraca z organizacjami pozarządowymi. Uczniowie zaangażowani w realizowane w szkołach projekty poszczególnych organizacji uczą się zaangażowania, współpracy, aktywności obywatelskiej, wrażliwości na potrzeby innych, wolontariatu lub rozwijają pasje i talenty. Szkoła z ciekawą ofertą edukacyjną sprawia, że nauka jest dla uczniów szczególnie pasjonująca”.

Minister Katarzyna Hall

Wychodząc naprzeciw tym postulatom Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 3 im. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Chmielniku - 8 grudnia - zorganizował szkolny przegląd uczniowskich pozalekcyjnych działań pod hasłem Moja pasja. Nie była to w naszej Placówce nowość, bowiem w ubiegłym roku organizowaliśmy podobny przegląd, tylko na zasadzie konkursu i nosił on tytuł Mam talent.

Z radością stwierdzamy fakt, że nasi uczniowie mają szeroki wachlarz zainteresowań, które ze swoistą pasją rozwijają. Temu rozwojowi pomagają zarówno zajęcia pozalekcyjne w szkole w postaci kółek i warsztatów, jak też uczęszczanie uczniów na zajęcia pozaszkolne organizowane przez Bibliotekę Gminną czy też lekcje prywatne ze śpiewu, tańca i gry na instrumentach. Oczywiście jest to zasługą Rodziców, którzy dbają o indywidualny rozwój swoich dzieci.

Jest też grupa uczniów, którzy swoje pasje realizują w domu rodzinnym. Dla nich nauczycielami bywają rodzice lub dziadkowie oraz inni członkowie rodziny.
W szkolnym przeglądzie wzięło udział 30-ro uczestników z klas I-VI. Najliczniejszą grupę stanowili, a właściwie stanowiły śpiewające dziewczęta. Zaprezentowały różnorodne teksty, melodie oraz możliwości głosowe. Były wśród nich osoby uczące się śpiewu pod profesjonalnym nadzorem, ale i takie, które np. swoją piosenkę chciały zadedykować Księdzu katechecie, bo właśnie tematycznie „pasowała”.
Kolejną kategorią, którą prezentowali uczestnicy, była gra na instrumentach. W tej dziedzinie było podobnie, ale oprócz dziewcząt pojawili się też chłopcy.
W popisach tanecznych w tym roku wystąpiły tylko 3 dziewczęta. Dwie z klasy II i jedna z klasy V. Należy dodać, że są to osoby, które taniec mają w sobie, a ich występ ogląda się z zachwytem.
Umiejętnością rysowania pochwaliło się też kilkoro uczestników – chłopców interesują niezwykli bohaterowie gier i komiksów, zaś dziewczynki przedstawiały elementy krajobrazu, portrety, zwierzęta i kwiaty.
Dwie dziewczynki pokazały widzom prace z plasteliny i masy solnej. Potrafiły podać przepisy na tworzenie lepionych przez siebie postaci, a były to aniołki, zwierzątka czy też postacie baśniowe.
Pojawiły się też prace z haftem, w tym haft matematyczny, którego starała nauczyć koleżanki i kolegów uczennica z klasy VI.
Tylko jeden uczestnik i to w dodatku pierwszoklasista odważył się zaprezentować, jako swoją pasję, recytację dość długiego wiersza. Występujący przed publicznością szkolną uczniowie mieli możliwość wypowiedzenia się na temat swojej pasji, a rozmowę z nimi przeprowadzała pani dyrektor Bożena Gwizdała.
Na zakończenie otrzymali wielkie brawa, zaś na półrocze zostaną im wręczone dyplomy z mianem ucznia z pasją.


Opiekunka SU: Elżbieta Świerk


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Sobota, 4 Grudnia 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART