zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2011
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIE
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
SPORT
GOPS W CHMIELNIKU
012345

Wieść Gminna 4/2011 OŚWIATA I KULTURA
Biblioteka miejscem spotkań

W jesienne popołudnia i długie wieczory wiele dzieci i młodzieży się nudzi, dlatego Biblioteka, czy też świetlica wiejska jest taka małą alternatywą, by zaradzić nudzie.

W związku z tym, iż czas sprzyja spotkaniom Biblioteka w Woli Rafałowskiej zorganizowała cykl spotkań z dziećmi i młodzieżą szkolną. Na pierwsze z nich zaprosiliśmy dzieci z klas 0-3 z Szkoły Podstawowej Im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, by obejrzały przedstawienie pt. ,,Książe i żebrak” w wykonaniu aktorów ze Studia Małych Form Teatralnych, Scenografii i Reżyserii w Krakowie. Dzieciom przedstawienie bardzo się podobało, ponieważ same mogły brać w nim udział i decydować o losach głównych bohaterów. Atmosfera była bardzo miła i dało się odczuć duże zaangażowanie zarówno przedstawiających jak i oglądających sztukę.

W listopadzie biblioteka zorganizowała kilka lekcji bibliotecznych dla dzieci ze szkoły podstawowej. Odbyły się lekcje poświęcone ulubionej książce, czasopismom i samej pracy bibliotekarza. Dzieci zapoznały się z historią tej biblioteki w związku tym, iż w tym roku przypada jej
55 lecie i same zaprojektowały plakat promujący czytelnictwo. Przeprowadziły również wywiad z bibliotekarzem w którym zadali mi nurtujące ich pytania dotyczące tego miejsca i wykonywanego zawodu. Również w listopadzie dzieci z ,,zerówki” i z pierwszej klasy wzięły udział w zajęciach z okazji ,,Światowego Dnia Pluszowego Misia”, efektem tego spotkania jest wiele pięknych prac zdobiących naszą świetlicę. Mam nadzieję, że jeszcze nie raz się spotkamy i poświęcimy swój wolny czas na czytanie i wspólne zabawy z książką.

Serdecznie zapraszam do biblioteki i do świetlicy.

 

 

Małgorzata Nawojska


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Sobota, 4 Grudnia 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART