zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2010
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
GOPS W CHMIELNIKU
SPORT
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 1/2010 OŚWIATA I KULTURA
Dbam o siebie, pomogę innym – działania profilaktyczne w błędowskiej szkole

W obecnym świecie istnieje wiele zagrożeń dla naszego zdrowia i życia, często o udanej akcji ratunkowej decydują szybkie decyzję podjęte przez świadków zdarzeń. Niejednokrotnie jedynymi świadkami zagrożenia są dzieci. Dlatego nasza szkoła postanowiła przystąpić do projektu realizowanego przez Fundację WOŚP pod nazwą RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ. Program ten jest objęty honorowym patronatem Minister Edukacji Narodowej RP. Celem programu jest nauka pierwszej pomocy dzieci w klasach I-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego. Dwoje nauczycieli z naszej szkoły wzięło udział w specjalistycznym szkoleniu zorganizowanym przez fundację, podczas którego otrzymali pakiet pomocy dydaktycznych (1 duży i 3 małe fantomy, podręczniki, filmy szkoleniowe).

W ramach WDN wszyscy nauczyciele z naszej szkoły zostali przeszkoleni w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. Na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych przeprowadzane są szkolenia dla dzieci (od przedszkola po najstarszą klasę). Planujemy również przeszkolić rodziców. Zajęcia kończą się sprawdzianem teoretycznym i praktycznym potwierdzonym uzyskaniem certyfikatu. Dzieci bardzo chętnie uczestniczą w tych warsztatach, szczególnie zainteresowane są ćwiczeniami na fantomach. Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta na tych zajęciach nie zostanie zastosowana w praktyce.

 

 

 

T.K.


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Czwartek, 18 Kwietnia 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART