zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2011
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
SPORT
GOPS W CHMIELNIKU
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 1/2011 OŚWIATA I KULTURA
Dochodowa gazetka?

Dziś niemalże każda szkoła wydaje własną gazetkę. Nie każda jednak szkolna gazetka odnosi sukcesy i nie każda na siebie zarabia. Jak to rozumieć? Można zupełnie dosłownie. Otóż, doskonałym przykładem tego wyjątku jest „Gimzetka” wydawana w Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Chmielniku.

W bieżący roku szkolnym dobrą passę gazetki rozpoczęło wyróżnienie w V Podkarpackim Przeglądzie Gazetek Szkolnych. Była to nie lada promocja dla młodych redaktorów tego czasopisma, w których skład wchodzą uczniowie zarówno pierwszych, drugich jak i trzecich klas Gimnazjum, zaangażowani w działalność kółka dziennikarskiego. Nie sposób nie wspomnieć tu o dwojgu nauczycielach – Pani Darii Głodowskiej i Witoldzie Raku, którzy uczą młodzież od podstaw dziennikarskiego kunsztu. Dalsze losy „Gimzetki” udowodniły, że prawdziwy talent broni się sam. Niedawno szkołę obiegła wiadomość, że numer specjalny tego czasopisma zdobył I miejsce w ogólnopolskim konkursie pt. „ZTU w naszej gazetce” ogłoszonym w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł, zostawiając w tyle ponad 130 innych gazetek. Szczęśliwe zakończenie tej historii jest takie, że szkolna redakcja otrzymała w nagrodę 3000 zł i działa nadal, korzystając z nowego, profesjonalnego sprzętu, który wspomaga pracę dziennikarzy.


Monika Wójcik


do góry następna strona

drukuj


Niedziela, 1 Pażdziernika 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART