zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2013
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
STOWARZYSZENIA
OGŁOSZENIE WŁASNE
012345

Wieść Gminna 1/2013 OŚWIATA I KULTURA
Szóstoklasiści z wizytą w gimnazjum

Rok szkolny wielkimi krokami zbliża się ku końcowi. Zmiany związane z kolejnym etapem kształcenia czekają zarówno uczniów klas trzecich kończących gimnazja, jak i szóstoklasistów kończących szkoły podstawowe. Niewątpliwie takim zmianom zwykle towarzyszy lęk i niepewność, będące udziałem nie tylko zainteresowanych uczniów, ale także ich rodziców. Aby ułatwić młodzieży trudną decyzję związaną z wyborem nowej szkoły, a przy tym złagodzić lęk towarzyszący takim zmianom, co rok szkoły organizują tzw. "dni otwarte". Podczas takich dni każdy zainteresowany może wejść i poznać zarówno ofertę edukacyjną, jak i atmosferę danej szkoły. Tradycyjnie więc w Gimnazjum im. Szarych Szeregów, wchodzącego w skład Zespołu Szkół w Chmielniku, także miał miejsce Dzień Otwartych Drzwi, na który zaproszono szóstoklasistów wraz z wychowawcami ze wszystkich szkół podstawowych w naszej gminie.

13 marca 2013r - dla nikogo nie był to zwykły dzień. Dyrekcja nauczyciele i uczniowie Gimnazjum dołożyli wszelkich starań, aby szóstoklasiści mogli w tym krótkim czasie zobaczyć, dotknąć, a nawet zasmakować wszystkiego czym żyje szkoła na co dzień.

ZOBACZYLI

Na początku spotkania nasi goście obejrzeli film, który został zrealizowany przez gimnazjalistów. Był to montaż wielu przeróżnych scen ze szkolnej codzienności widzianej oczami uczniów. Następnie, za pomocą multimedialnej prezentacji, przybliżono przybyłym uczniom ofertę edukacyjną Gimnazjum. Przy okazji projekcji tych multimedialnych obrazów szóstoklasiści mogli zobaczyć wystrój i nowoczesne wyposażenie sal lekcyjnych, w których te projekcje się odbywały.

Następnie zobaczyli działania w ramach różnorodnych kółek zainteresowań poprowadzonych przez gimnazjalistów pod okiem nauczycieli. W jednej z sal na przykład wykonywali doświadczenia w ramach kółka chemicznego, w innej brali udział w pokazach z gruntu matematyki i fizyki, a jeszcze w innej uczestniczyli w kółku j. angielskiego, a także weszli w działania dziennikarskie w redakcji szkolnej gazetki. Był to krótki pokaz niektórych zajęć, które mogą w przyszłości stać się ich codziennością.

POSMAKOWALI

W programie tego spotkania miał miejsce oczywiście poczęstunek, ale myśląc o smakach, przychodzi mi na myśl przede wszystkim działalność kółka kulinarnego w Gimnazjum. Gimnazjaliści postanowili zaprezentować próbkę tej działalności i przygotowali kilka przekąsek, którymi częstowali młodszych kolegów. Jak zawsze podczas ich kulinarnych wyczynów - w całej szkole smakowicie pachniało.

DOTKNĘLI i DOŚWIADCZYLI

W ramach rozrywki w gimnazjalnej sali gimnastycznej specjalnie dla naszych gości odbyły się pokazy samoobrony oraz paintballa poprowadzone przez zaproszonych profesjonalistów. Nasi goście oczywiście mieli pierwszeństwo w próbie strzelania kulkami z farbą, dla niektórych to nowe doświadczenie okazało się całkiem udane.

Na zakończenie Dnia Otwartych Drzwi odbył się koleżeński turniej siatkówki pomiędzy zespołami z poszczególnych szkół podstawowych.

Tak więc szóstoklasiści z naszej gminy dosłownie za pomocą wszystkich zmysłów mogli poznać kwintesencję naszego Gimnazjum, niestety w bardzo zawężonej wersji ze względu na ograniczenia czasowe. Chodziło o to, aby odwiedzający nas młodzi ludzie dostrzegli, że nowa szkoła nie jest trudnym wyzwaniem, ale kolejnym, bardzo ważnym etapem ich życia, że dobra współpraca nauczyciel - uczeń gwarantuje sukces, a wszechstronny rozwój zapewnia ciekawa i bogata oferta zajęć pozalekcyjnych, która skierowana jest do każdego z naszych uczniów - bez wyjątku.

Zapraszamy do kontynuowania tych doświadczeń w nowym roku szkolnym w Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Chmielniku.

Zespół Szkół w Chmielniku
Monika Wójcik


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Niedziela, 5 Lutego 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART