zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gmina Nr 2/2008
Blisko boisko
Rajd pieszy "Szlakiem Wolańskich Przysiółków"
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
Z ŻYCIA OSP
KRONIKA SPORTOWA
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 2/2008 OŚWIATA I KULTURA
Duże sukcesy z małej szkoły


Sekcja Ju-jitsu Karate działająca przy SP nr 2 w Chmielniku istnieje już 3 lata. W tym okresie uczniowie startowali w różnych zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych, w swoich grupach wiekowych wg kalendarza imprez federacji IBF (International Budo Federation). Starsi uczestnicy sekcji obecnie trenują w Rzeszowie, a młodsza grupa, kilkunastoosobowa ze szkoły dwa razy w tygodniu spotyka się ze swoim trenerem na szkolnej salce gimnastycznej. Mimo niezbyt licznej grupy sekcja w swoich szeregach ma już dwóch czołowych zawodników z imprez międzynarodowych. W ubiegłym roku Grzegorz Tereszkiewicz na V Pucharze Europy Juniorów  w kategorii młodzików wywalczył srebrny medal w konkurencji kata z bronią. Natomiast w tym roku w kwietniu najmłodsza uczestniczka sekcji 8-letnia Natalia Potudniak zdobyła w VI Pucharze Europy Juniorów złoty medal w kata. Są to obecnie  dwa największe osiągnięcia tej tak nielicznej kilkunastoosobowej grupy treningowej. Do innych zawodników starszych, którzy wyszli z tej szkoły i trenują obecnie w Rzeszowie trzeba wymienić Żanetę Krupę oraz Kingę Płodzień, które w grupie z koleżanką z Rzeszowa po ciężkiej walce w kategorii Juniorów zdobyły złoty medal w synchron kata w tym samym turnieju co Natalka. Sekcja przez rok była finansowana z pieniędzy unijnych a na dzień dzisiejszy wszystkie sprawy finansowe pokrywają rodzice z własnej kieszeni. Obecnie zawodnicy przygotowują się do udziału w IV Ogólnopolskim Turnieju Sztuk Walki, który odbędzie się w Tyczynie w pierwszy dzień wakacji 21.06.2008 r. 

Wiesław Kisiel 5 Dan trener sekcji


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Niedziela, 24 Września 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART