zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2010
URZĄD GMINY INFORMUJE
SPORT
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 2/2010 OŚWIATA I KULTURA
II Biesiada gminna „Raz na ludowo” i Jubileusz 5-lecia zespołu Chmielnickie Kłosy.

W dniu 22 czerwca 2010 r. w sali Domu Ludowego w Chmielniku odbyła się impreza środowiskowa integrująca społeczność lokalną pod nazwą II Biesiada Gminna „Raz na ludowo”. Jej organizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna w Chmielniku. Impreza ta już na stałe weszła do kalendarza wydarzeń kulturalnych w gminie.
Celem spotkania było nie tylko miłe spędzenia popołudnia, ale przede wszystkim ożywienie tradycji i obrzędowości regionu, integracja środowiska oraz promocja dziecięcego zespołu ludowego Chmielnickie Kłosy działającego przy GBP w Chmielniku, który w tym roku obchodzi piątą rocznicę swojego istnienia.
W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele samorządu lokalnego, zaproszeni twórcy ludowi z terenu gminy Chmielnik, panie zrzeszone w Kołach Gospodyń Wiejskich, dzieci i młodzież z zespołu ludowego Chmielnickie Kłosy i ich rodziny.
Główną atrakcją programu był występ jubileuszowy zespołu Chmielnickie Kłosy świętującego pięciolecie działalności. Zaproszeni goście mieli okazję podziwiać niezwykłe umiejętności młodzieży, która tańczy w zespole od początku jego powstania oraz dzieci z młodszej grupy wiekowej.
Prezentacja została nagrodzona gromkimi brawami.
Później wszyscy spotkali się przy wspólnym stole. Rodzice dzieci tańczących w zespole przygotowali słodki poczęstunek. Panie z Kół Gospodyń zadbały o potrawy regionalne.
Uczestnicy spotkania mieli również okazję obejrzeć wystawę przygotowaną przez GBP, a dokumentującą pięć lat istnienia zespołu oraz osiągnięcia Kół Gospodyń Wiejskich działających na terenie gminy.
Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze i dostarczyło sporo wrażeń wszystkim uczestnikom.
Zrealizowane zadanie dofinansowano ze środków Starostwa Powiatowego w Rzeszowie.

Beata Wojnarowicz-Hondz


poprzednia strona do góry

drukuj


Sobota, 13 Lipca 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART