zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2010
URZĄD GMINY INFORMUJE
SPORT
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 2/2010 OŚWIATA I KULTURA
Spotkania w bibliotece

„Dzieci i starsi lubią bajki, ponieważ wszyscy lubimy pomarzyć, a w bajkach
marzenia zawsze się spełniają.”

W. Piasecka


Spotkania w bibliotece

 


Dzieci z Chmielnickich Kłosów podczas finału
akcji Z książką na walizkach


Pani Małgorzata Flis opowiada
w jaki sposób powstają ilustracje do książek

Dnia 19 kwietnia 2010 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Chmielniku odbyło się spotkanie autorskie z Wiolettą Piasecką z Elbląga, autorką ponad 40 baśni i bajek dla dzieci, dwóch biografii (Hansa Chrystiana Andersena i Faustyny Morzyckiej), czterech sztuk teatralnych i wielu słuchowisk radiowych.

Dzieci biorące udział w spotkaniu były oczarowane pisarką. Piękny, stój wróżki, czynny udział dzieci w spotkaniu, doskonały kontakt pisarki z dziećmi, baśniowa atmosfera to wszystko złożyło się na to, że spotkanie należało do wyjątkowych.

Zachęcamy wszystkich do lektury książek Wioletty Piaseckiej, tekstów ciekawych, ciepłych i optymistycznych, napisanych z humorem, dużą wrażliwością i prostotą, niosących przesłanie miłości, wiary w siebie i drugiego człowieka oraz wartości pracy.

Na kolejne spotkanie zaprosiliśmy wszystkie dzieci z oddziałów przedszkolnych i przedszkoli z terenu Gminy Chmielnik. 28 kwietnia 2010 r. dzieci wzięły udział w interaktywnym przedstawieniu teatralnym „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” przygotowanym przez Teatr Żywego Aktora ART. – RE z Krakowa. Mimo iż nasz a sala nie przypomina prawdziwej sali teatralnej, to wspaniała gra aktorska, bezpośredni kontakt z widzami oraz możliwość wzięcia udziału kilku przedszkolaków sprawiło, że dzieci były zachwycone.

Następny spektakl odbędzie się w lipcu. Już teraz zapraszamy wszystkie dzieci.

„W barwnym świecie Pani Małgorzaty Flis” – pod taką nazwą 11 czerwca 2010 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Chmielniku odbyło się spotkanie z ilustratorką książek dla dzieci, zorganizowane w ramach akcji „Z książką na walizkach”. W spotkaniu wzięły udział chętne dzieci ze Szkół Podstawowych w Chmielniku i Zabratówce.


Spektakl Królewna Śnieżka i siedmiu Krasnoludków

Małgorzata Flis zajmuje się malarstwem, grafiką, tworzy ilustracje książkowe. Projektuje serie wydawnicze, okładki płytowe, kalendarze, plakaty.

Współpracuje z wydawnictwami książkowymi i muzycznymi w Polsce i wielu krajach europejskich. Regularnie wystawia malarstwo w galeriach. Ilustruje książki dla dzieci dla Wydawnictwa Literatura.


Spotkanie z wróżką

Podczas wizyty w naszej bibliotece pokazała dzieciom w jaki sposób przygotowuje się i wykonuje się ilustracje do książek. Zadziwiało wszystkich jak ślicznie i zręcznie rysowała bohaterów książek. Opowiedziała również historie o pracy artysty malarza nad obrazem. Dzieci miały możliwość zmierzenia się z niełatwym zadaniem, bowiem Pani Małgosia poprosiła dzieci o zilustrowanie wybranego wiersza. Powstały piękne, kolorowe prace, trafnie oddające główne przesłanie wiersza Prawie dwugodzinne odwiedziny spędziliśmy w bardzo przyjemny sposób, poznając ciepłą, miłą, niezwykłą osobę.

Spotkanie odbyło się dzięki udziałowi naszej biblioteki w projekcie pod hasłem

„Z książką na walizkach”, który przygotowała WiMBP w Rzeszowie i wydawnictwo Literatura., oraz biblioteki partnerskie m.in. i Gminna Biblioteka Publiczna w Chmielniku. Celem akcji jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, zwiększenie zainteresowania literaturą i sztuką, aktywizacja działalności bibliotek w zakresie animacji czytelniczej, integracja społeczności lokalnej.

W dniach 10 i 11 czerwca odbywały się spotkania z pisarzami w poszczególnych bibliotekach, a 12 czerwca na rynku w Rzeszowie miał miejsce finał imprezy z barwnym pochodem postaci literacki z konkursami i programem przygotowanym przez wszystkie biblioteki biorące udział w akcji. Na rynku można było zakupić ksiązki z wydawnictwa literatura i poprosić o autograf m.in. Wandę Chotomską Naszą bibliotekę reprezentowały dzieci z najmłodszej grupy Chmielnickich Kłosów, które pojechały z programem pod hasłem „Trochę tańca deko baśni i się szary świat rozjaśni”.

Beata Wojnarowicz-Hondz


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Niedziela, 21 Lipca 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART