zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2015
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
STOWARZYSZENIA
012345

Wieść Gminna 2/2015 OŚWIATA I KULTURA
Jubileusz 50-lecia szkoły

30 maja był dniem szczególnym dla Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Chmielniku, ponieważ pięćdziesiąt lat temu nasza szkoła otworzyła swoje podwoje i przyjęła pierwszych uczniów.

Obchody złotego jubileuszu rozpoczęły się mszą św. w sanktuarium MBŁ w Chmielniku. Następnie absolwenci oraz zaproszeni goście udali się do naszej placówki. W programie artystycznym uczniowie zaprezentowali zgromadzonym swoje talenty recytatorskie, muzyczne, taneczne oraz sportowe. Następnie goście zostali zaproszeni do odwiedzenia sal lekcyjnych, w których aktualnie odbywają się zajęcia. Mogli obejrzeć przygotowane eksponaty, zdjęcia, ilustrujące pracę dzisiejszej szkoły, osiągnięcia uczniów. Mieli także okazję obejrzeć jubileuszowy filmik, który został nakręcony w naszej szkole. Każdy ze zwiedzających mógł zostawić wpis do księgi pamiątkowej.

Taka uroczystość to niepowtarzalna okazja do wspomnień, spotkań z byłymi nauczycielami, uczniami. A opowieściom nie było końca. Trudno przecież być obojętnym wobec miejsca, w którym spędziło się czasem wiele lat życia (w przypadku nauczycieli), zawiązało się przyjaźnie, które nierzadko trwają do dziś, przeżyło się wiele fascynujących zdarzeń.

Z okazji naszego jubileuszu ukazała się okolicznościowa publikacja, w której zostały zawarte informacje nie tylko na temat historii, lecz także bieżących wydarzeń odbywających się w szkole.

Dziękujemy wszystkim Drogim Gościom za uświetnienie swoim przyjściem naszego jubileuszu, a Rodzicom za ogromny wkład pracy włożony w przygotowanie wspaniałej uroczystości.

 

Małgorzata Tereszkiewicz


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Niedziela, 1 Pażdziernika 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART