zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2015
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
STOWARZYSZENIA
012345

Wieść Gminna 2/2015 OŚWIATA I KULTURA
Przegląd piosenki obcojęzycznej "Językiem obcym władam, śpiewam i się wypowiadam"

W dniu 12.06.2015 w Zespole Szkół w Chmielniku odbył się gminny przegląd piosenki obcojęzycznej, którego inicjatorkami były p. Joanna Rostalską oraz p. Katarzyna Wisz, nauczycielki wychowania przedszkolnego oraz języków obcych. Przegląd miał na celu zaprezentowanie umiejętności językowych i wokalnych dzieci w wieku przedszkolnym.

W przeglądzie wzięło udział 40 dzieci z terenu gminy Chmielnik: przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Szkoły Podstawowej nr 3 wraz z oddziałem przedszkolnym w Błędowej Tyczyńskiej. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom, książeczkę oraz słodki upominek. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się w języku angielskim, a cześć również w języku niemieckim. Była to bardzo udana inicjatywa, która uświadomiła nam, że dzieci z terenu wiejskiego również mają szansę na naukę języków obcych już od przedszkola. Dzięki udziałowi w przeglądzie, dzieci nabrały pewności siebie i odwagi w prezentowaniu własnych umiejętności oraz mają wysoką motywację do dalszego poznawania języka.

Mamy nadzieję, że przegląd piosenki obcojęzycznej na stałe wejdzie do kalendarza uroczystości szkolnych.

Katarzyna Wisz i Joanna Rostańska
Zespół Szkół w Chmielniku


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Sobota, 2 Grudnia 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART