zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 3/2016
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 3/2016 OŚWIATA I KULTURA
Jesień w przedszkolu w Szkole Podstawowej nr 3


Drzewa, lasy i sady pokryły się już kolorową szatą; nadeszła upragniona jesień. Piękną jesienną porę odnaleźć można także w przedszkolach w SP nr 3. Podczas spacerów i wycieczek do pobliskich lasów dzieci nazbierały już kolorowych liści, żołędzi, kasztanów, szyszek i innych darów jesieni.

Obecnie w „trójce” są cztery grupy przedszkolne: maluszki, czyli 3-latki i 4-latki zajmują salę w budynku w Błędowej Tyczyńskiej. Grupa 3-latków, czyli Żabek liczy 24 dzieci, zaś grupa 4 latków, czyli Koniczynek, liczy 25 dzieci. W obydwu tych grupach przedszkolnych realizowana jest Innowacja pedagogiczna pod pięknym tytułem „W bajkowym świecie przedszkolaka”.

Poprzez różnorodne działania zawarte w innowacji autorki kształtują postawę czytelniczą i zamiłowanie do literatury, rozwijane są umiejętności artystyczne dzieci w młodszym wieku przedszkolnym. Już pierwszym efektem tych działań była piękna wystawa pt. „Jesienne cudaki”; gdzie dzieci wraz z rodzicami wykonały „stworki” z owoców i warzyw. Wytwory rodzinnej pracy można było podziwiać w korytarzu w przedszkolu w Błędowej Tyczyńskiej. Aktualnie maluszki przygotowują się do Pasowania Przedszkolaków; a wszystkich czytelników proszą o trzymanie kciuków by mogli dzielnie sprostać temu wyzwaniu.

Najstarsze grupy to: 5-latki, czyli Tygryski liczące 23 dzieci oraz 6-latki, czyli Elfy - zerówka licząca 25 dzieci. Dzieci należące do tych dwóch grup zajmują sale mieszczące się w budynku SP nr 3. Dzieci włączone są w szereg działań pozalekcyjnych wybranych z bogatej oferty naszej szkoły. Uczestniczą w zajęciach z języka angielskiego – organizowanych przez Szkołę Promar z Łańcuta; uczą się pływać podczas cotygodniowych wyjazdów na krytą pływalnię w Łańcucie oraz zgrabnego poruszania się podczas lekcji tańca organizowanych przez Szkołę A&J DanceMind. Dodatkowo rozwój najstarszej grupy 6-latków wsparty jest Innowacją pedagogiczną pt. „Na językach” mającą na celu poprawę operatywności językowej dzieci, korektę wad wymowy – czyli opiekę logopedyczną. Efektem jesiennych działań w grupach 5 i 6-latków była wystawa pt. „Korale Pani Jesieni”, gdzie dzieciaki wspólnie z rodzicami wykonali korale z dowolnego – przyrodniczego materiału. Całą wystawę można było podziwiać w holu przedszkolnym w SP nr 3.

Wszystkie grupy przedszkolne współpracują z Fundacją ABC XXI wieku włączając się w akcję Cała Polska Czyta Dzieciom, gdzie co tydzień zapraszani są rodzice oraz inne zaprzyjaźnione osoby do czytania literatury dziecięcej. „Czytanie na dywanie” jest już naszą tradycją, gdyż najstarsze grupy realizują te działania od kilku lat z całą pewnością przynosząc wymierne rezultaty w postaci ukształtowanych postaw czytelniczych oraz zainteresowania umiejętnością czytania.

W planach przedszkolnych mamy mnóstwo wycieczek, wyjść, spacerów, spotkań z ciekawymi osobami, działań czytelniczych, konkursów, a także akcji świątecznych, dlatego wszystkich sympatyków przedszkola i edukacji przedszkolnej oraz zainteresowanych naszą działalnością zapraszamy do odwiedzania strony internetowej www.sp3chmielnik.szkolna.net, gdzie można odnaleźć nowinki z naszego przedszkolnego życia.

 

Agnieszka Bajda - nauczyciel grupy 0A
w SP3 w Chmielniku


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Czwartek, 1 Grudnia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART