zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 3/2016
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 3/2016 OŚWIATA I KULTURA
Zdrowi i aktywni - JESTEM ZA - program profilaktyczny w SP nr 3 w Chmielniku

Rok szkolny 2016/2017 w Szkole Podstawowej nr 3 w Chmielniku ukierunkowany został na zdrowy i aktywny styl życia, w związku z czym opracowany został program profilaktyczny, w którym zawarte są działania mające na celu promowanie i uwrażliwianie nie tylko dzieci, ale także całą społeczność szkolną oraz rodziców na zdrowe odżywianie i aktywność fizyczną.

Podstawą działalności profilaktycznej jest zbudowanie prawidłowych relacji między uczniami, nauczycielami i rodzicami, gdyż właśnie taka współpraca może przynieść oczekiwane efekty. Opracowany program profilaktyczny uwzględnia wielokierunkowość pracy z dzieckiem gdyż zaplanowane zostały różnego rodzaju warsztaty, lekcje wychowawcze, ale także udział w programach i akcjach oraz zawodach sportowych; wszystko po to by dostarczyć dziecku informacje jak można zdrowo i aktywnie spędzać czas. Już od początku roku w SP3 wdrożone zostały akcje „Owoce i warzywa w szkole” oraz „Szklanka mleka” by promować zdrowe odżywianie wśród uczniów. Oprócz akcji ogólnopolskich dużą uwagę przywiązujemy również do posiłków przygotowywanych w naszej szkole, aby były zarówno smaczne jak i pełnowartościowe. Nauczyciele systematycznie zwracają uwagę dzieciom na przynoszone z domu drugie śniadanie by również było zdrowym i odżywczym posiłkiem.

Aktywność fizyczna to bardzo ważny element w rozwoju dziecka dlatego też uczniowie z SP nr 3 mają do wyboru wiele zajęć pozalekcyjnych rozwijających zdolności ruchowe dzieci, są to m.in.: nauka pływania na krytej pływalni w Łańcucie – zajęcia te odbywają się co tydzień dla 4 grup, gdzie łącznie z tych zajęć korzysta 60 osób. Ponad to w szkole organizowane są zajęcia taneczne prowadzone przez Szkołę A&J Dance Mind, które również cieszą się dużym zainteresowaniem, dzieci korzystają także z zajęć karate prowadzonych przez Podkarpacką Szkołę Jujitsu Karate. Znajdzie się również coś dla starszych miłośników sportu, a mianowicie aerobik organizowany popołudniami – prowadzony przez panią Edytę Krawiec.

Prowadzenie zdrowego stylu życia jest obecnie bardzo modne, co dodatkowo motywuje do zwracania większej uwagi na produkty, które spożywamy oraz do wygospodarowania sobie czasu na chwilę aktywności fizycznej. Wartości i zachowania utrwalone w młodszym wieku są powielane w późniejszych latach dlatego zadbajmy o to by zdrowy styl życia stal stał się naszym nawykiem.

Sylwia Michna - nauczyciel SP nr 3
w Chmielniku


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Sobota, 3 Grudnia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART