zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 3/2017
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 3/2017 OŚWIATA I KULTURA
Dlaczego samolot lata?

Odpowiedzi na to i inne pytania mogło uzyskać wielu młodych ludzi podczas pikniku naukowego jaki odbył się 17 i 18 września w Jasionce w G2A Arena. Uczniowie trzech najstarszych klas Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Chmielniku wraz z opiekunami mieli okazję przeżyć dzień pełen atrakcji biorąc udział w tym wydarzeniu.

Podczas festiwalu można było zobaczyć roboty, drony, łaziki marsjańskie, modele samolotów, technologie kosmiczne i planetarium. Strefa eksponatów naukowych oraz eksperymenty chemiczne i fizyczne, symulatory lotu, łamigłówki matematyczne zapewniły naukową rozrywkę, zarówno małym, jak i dużym. Jednym z gości festiwalu był robot EuGenius, który chętnie rozmawiał z uczestnikami. Siły do odwiedzania kolejnych stanowisk dodawały pyszne koktajle i napoje przygotowywane dla uczestników, nie zabrakło również waty cukrowej czy popcornu.

Głównym celem festiwalu była popularyzacja nauki oraz pokazanie, że nawet dziedziny i zagadnienia, które dla wielu osób mogą wydawać się nieprzystępne lub odległe, można przedstawić w zrozumiałej i interesującej formie. Festiwal miał na celu pokazanie, że nauka jest bardzo blisko nas, we wszystkim, co nas otacza, i można doskonale się nią bawić, odkrywając jej tajemnice.


Do zobaczenia na kolejnym festiwalu!


Joanna Biskup SP 2 Chmielnik


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Poniedziałek, 4 Grudnia 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART