zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 3/2017
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 3/2017 OŚWIATA I KULTURA
Warto pisać listy do Taty

Wrzesień w SP 3 w Chmielniku rozpoczął się miłą wiadomością, zwłaszcza dla jednej z uczennic kl. V - Klaudii Magryś, która otrzymała wyróżnienie w regionalnym etapie ogólnopolskiego konkursu "List do Taty".

Organizatorami Konkursu była Komisja Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej Senatu RP we współpracy z Fundacją im. Św. Cyryla i Metodego – Inicjatywa Tato.Net. W naszym regionie koordynatorem przedsięwzięcia był pan Senator RP prof. Aleksander Bobko.

Zadanie uczniów polegało na napisaniu pracy na temat: kim jest i co dla mnie znaczy mój tata, która mogła mieć formę listu do ojca. Konkurs przeprowadzony był w szkołach w czerwcu 2017 r., a prace uczestników zostały dostarczone do Biura Senatorskiego, gdzie podczas wakacji nastąpiło wyłonienie laureatów.

11 września w Sali Senatu Uniwersytetu Rzeszowskiego Klaudia - nasza laureatka, wraz ze swoim Tatą i polonistką, uczestniczyła w gali wręczenia dyplomów i nagród.

Wszyscy: pan Senator, zasiadający w jury przedstawiciele Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz pani Kurator Oświaty, która objęła konkurs honorowym patronatem, wyrażali podziw dla niezwykłej dojrzałości oraz wzruszającej szczerości, młodych uczestników konkursu, w precyzowaniu w listach swoich uczuć.

Warto dodać, iż w czerwcu w szkole została przeprowadzona lekcja otwarta z j. polskiego dla klas IV i V, którą miałam przyjemność prowadzić w ramach konkursowych przygotowań, na temat roli ojca w rodzinie. Obserwatorami lekcji była pani Dyrektor SP 3 – Bożena Gwizdała oraz pani Beata Wojnarowicz-Hondz – Kierownik GBP w Chmielniku, które również dostrzegły i doceniły u uczniów trafność spostrzeżeń i dużą kreatywność w opisywaniu wyjątkowych relacji dziecko - ojciec.

Gratulacje zarówno dla Laureatki, jak i uczestników konkursu!


Monika Wójcik
SP 3 w Chmielniku


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Piątek, 21 Czerwca 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART