zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2010
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIE
GOPS W CHMIELNIKU
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 4/2010 OŚWIATA I KULTURA
Sportowy grant

Uczniowski Klub Sportowy „Gymnasion”, działający przy Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Chmielniku, zajął 2 miejsce na Podkarpaciu i znalazł się w finale ogólnopolskiego konkursu Ministra Sportu i Turystyki na najciekawszą inicjatywę z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży w środowisku wiejskim.

W dniu 20.11.2010 r. w siedzibie Centrum Olimpijskiego PKOL. w Warszawie odbyło się podsumowanie Konkursu i wręczenie nagród.

W ramach konkursu UKS z Chmielnika napisał projekt pn. „Żyj aktywnie” i właśnie pod takim hasłem od kwietnia do końca września 2010 r. na terenie gminy Chmielnik zorganizował cykl zawodów sportowych: piłki nożnej, tenisa stołowego, piłki siatkowej dla różnych kategorii wiekowych dzieci i młodzieży. Swoje zainteresowanie sportem można było wyrazić nie tylko poprzez udział w zawodach, ale także w konkursach literackich, w których wzięła udział liczna grupa młodych talentów oraz konkursie fotograficznym, gdzie miłośnicy sportu i cyfrowej fotografii okiem aparatu dokumentowali przebieg rozgrywanych turniejów.

UKS ściśle współpracuje z chmielnickim Gimnazjum, w którym od b.r. istnieje sportowa klasa. Zważywszy na to, iż Gimnazjum korzysta również z wielofunkcyjnego boiska, na pewno przyda się nowy sprzęt sportowy zakupiony przez UKS w ramach nagrody o wartości 5.000 zł.

Jednym słowem, opłaca się żyć aktywnie.

Monika Wójcik


do góry następna strona

drukuj


Niedziela, 16 Czerwca 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART