zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2010
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIE
GOPS W CHMIELNIKU
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 4/2010 OŚWIATA I KULTURA
Dla zdrowia i urody

Na całym świecie, ludzie chcą być piękni i młodzi, długo cieszyć się zdrowym i pięknym ciałem i wyglądem. Zdrowie i uroda chodzą parami. Prawdziwe piękno jest pięknem wewnętrznym, które może zostać osiągnięte wraz ze zdrowym ciałem. Dla idealnego zdrowia i urody, ciało musi być wolne od toksyn. W naszym organizmie jest efektywny system, który rozpoznaje szkodliwe i trujące substancje w nim obecne, a następnie wyrzuca je z wnętrza ciała. Jeżeli toksyny nie są usunięte z naszego ciała to powodują one różne choroby, przyrost tkanki tłuszczowej, przebarwienia skóry, wągry, trądziki, nadęcia twarzy, itp. Musimy zrozumieć, że dla zdrowego wyglądu i samopoczucia potrzebujemy być piękni zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz. Aby stać się pięknymi i zdrowymi, jesteśmy zobowiązani do prawidłowego odżywiania i ruchu. Zdrowie i uroda wymagają stałego kontaktu z sportem, ćwiczeniami, ruchem na świeżym powietrzu. Ćwiczenia zawsze korzystnie wpływają na urodę i zdrowie. Są wspaniałym sposobem na oczyszczenia ciała i poprawę krążenia krwi w organizmie, jak również pomagają w walce z wieloma chorobami, takimi jak otyłość, cukrzyca, itp.

Jeżeli zdecydujesz się na energiczne spacery, które mogą być wykonywane przez wszystkich, bez względu na wiek, naprawdę odczujesz przyjemność, a po jakimś czasie odnotujesz poprawę wyglądu skóry, spokojny sen, radosne nastawienie do życia.

Jest wiele aktywności fizycznych, pozwalających utrzymać formę, które możesz wykonywać, jak podskoki, joga, bieganie, kolarstwo, chód, jogging, pływanie, taniec, rozciąganie, jazda konna itd. My proponujemy aerobik, który cieszy się sporą popularnością - może z tego względu, że instruktorem jest przystojny pan Paweł? Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu w sali Domu Ludowego w poniedziałki i czwartki o godzinie 19.00 Koszt zajęć wynosi 6,00 zł. Panie, które ćwiczą regularnie (niedługo minie rok od pierwszych zajęć) mogą już cieszyć się trwałymi efektami: dużo lepsza kondycja, samopoczucie, no i kilka kilogramów mniej.

Aerobik nie jest jednak dla wszystkich. Osobom, które chciałyby być bardziej aktywne fizycznie, a nie mogą brać udziału w zajęciach aerobiku proponujemy Nordic Walking. Nordic Walking jest ciekawą i przyjemną formą odpoczynku, polegającą na marszach ze specjalnymi kijami. Wymyślony został w Finlandii w latach 20. XX wieku, jako całoroczny trening dla narciarzy biegowych. W porównaniu do zwyczajnego marszu, Nordic Walking angażuje stosowanie siły do kijków z obu stron, dlatego osoby uprawiające Nordic Walking w większym zakresie, choć mniej intensywnie, angażują mięśnie ciała. Mięśnie (m.in. klatki piersiowej, tricepsy, bicepsy, ramion i brzucha) są również inaczej stymulowane niż w zwykłym marszu. To prowadzi do większego ich wzmocnienia niż przy zwyczajnym chodzeniu czy joggingu. Szczególnie:

  • rozwija się siła i wytrzymałość ramion,
  • łatwość wchodzenia na wzgórza,
  • spala się więcej kalorii niż przy normalnym chodzeniu,
  • zwiększa się stabilność przy chodzeniu z kijkami,
  • jest mniejszy nacisk na piszczele, kolana, biodra i plecy co daje korzyści dla osób z ranami i nie dość silnymi mięśniami,
  • odciążone są stawy, co jest szczególnie ważne dla osób starszych.

Ważnym czynnikiem jest możliwość uprawiania tego sportu w zasadzie przez każdego – bez względu na wiek, kondycję czy tuszę. Nordic Walking można uprawiać zarówno nad morzem, w lesie, parku czy w górach – przez cały rok. Dobrze jest rozpocząć uprawianie Nordic Walking pod okiem instruktora, który nauczy prawidłowej techniki marszu i pomoże dobrać odpowiednie kije. Chcemy w naszej gminie popularyzować tę formę wypoczynku. Osoby chętne do tego rodzaju aktywności zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w lutym. Informacje i zapisy w bibliotece tel. 172296611.

Gdy zadbamy już o zdrowie i kondycję, pozostaje nam uroda.

Zmarszczki, defekty skóry, nieustannie odrastające włosy to już nie problem. Nowoczesne i bezpieczne zabiegi przy użyciu światła, stosowane obecnie w kosmetologii, takie jak lasery czy najnowsza technologia IPL wzmocniona falami RF, wychodzi tym problemom naprzeciw. Co więcej, często rozprawia się z nimi na zawsze. Dzięki fotoepilacji zapomnimy o odrastających włosach, fale RF odmłodzą skórę.

Najnowsze technologie wykorzystywane są do profilaktyki, leczenia, a nawet poprawiania urody. Co jest ich największym plusem? Są całkowicie nieinwazyjne dla skóry, a często bezbolesne.

Włosek po włosku

Wykorzystywane od 1962 r. m.in. w medycynie estetycznej lasery potrafią usunąć brodawki, blizny, zmarszczki - wszystko bez użycia skalpela. Laser - to światło skupione, koherentne, działające punktowo, dlatego też zabiegi te wymagają dużo pracy, są bardzo żmudne, ponieważ np. podczas depilacji trzeba skupionym światłem „strzelić” w każdego pojedynczego włosa. Wymaga to niesamowitej precyzji (stąd zabieg jest kilkakrotnie powtarzany) i czasu. Depilacja nogi może zająć nawet trzy godziny, minusem jest także częsta konieczność znieczulenia.

W przypadku przebarwień działa się najczęściej w obrębie naskórka, więc używane są lasery o krótszych falach, do usuwania włosów używa się laserów wnikających głębiej. Koszty tego typu zabiegów to zazwyczaj kilkaset złotych (ok. 200 - 700 zł - depilacja pleców, ok. 200 - 300 zł depilacja pach).

Szybciej, skuteczniej i bezboleśnie

O wiele bardziej nowoczesną technologią niż laser jest IPL - światło pulsacyjne.

W IPL działa się światłem na powierzchnię kilkunastu centymetrów kwadratowych. Dzięki temu zabieg depilacji jest nieporównywalnie szybszy (depilacja pach zajmuje 10 minut) i skuteczniejszy niż laser, bo po pierwsze wyklucza możliwość przeoczenia pojedynczych włosów, a po wtóre - działa w szerszym zakresie nanometrów, dzięki czemu lepiej dociera do melaniny zawartej we włoskach, hemoglobiny i wody podskórnej. Same urządzenia IPL różnią się między sobą, a najlepsze efekty gwarantują te IPL, których działanie światła jest dodatkowo wzmocnione falą RF (IPL+RF). Gwarantują one, w przeciwieństwie dolasera i zwykłych IPL, skuteczność niezależnie od typu skóry i koloru owłosienia, a więc działają także na włosy blond wyjaśnia Violetta Makara, właścicielka rzeszowskiego gabinetu YASUMI-epil. W efekcie ilość powtórzeń zabiegów dla osiągnięcia tego samego efektu jest mniejsza niż przy laserze i zwykłym IPL, a dodatkowo cena pojedynczego zabiegu jest kilkakrotnie niższa od zabiegu laserowego - dodaje.

Bez względu na to, czy będzie to depilacja pach, bikini, czy np. pleców u mężczyzn zapłacimy stałą stawkę - 99 zł. Co więcej, zabieg jest całkowicie bezbolesny.

Oprócz fotoepilacji urządzenie IPL+RF można wykorzystywać do fotoodmładzania oraz do odmładzania RF. Jak to działa? - Silne impulsy światła przemienione w energię cieplną pobudzają produkcję kolagenu i elastyny, odpowiadających za regenerację naszej skóry. W efekcie redukowane są przebarwienia, zmarszczki, obkurczają się naczynka krwionośne, a skóra jest bardziej elastyczna - wyjaśnia właścicielka „Yasumi epil”. - Odmłodzić możemy również przy pomocy fal RF, które niwelują efekty starzenia się skóry, mogą zredukować cellulit, zmniejszyć woreczki tłuszczowe pod oczami, czy obwisłe policzki - podkreśla.

Nowoczesne zabiegi zarówno laserowe, jak i IPL stosowane zgodnie z zaleceniami są najzupełniej bezpieczne, nie powodują uszkodzenia skóry, a po większości zabiegów można od razu wrócić

do zwykłego trybu życia. Należy jednak pamiętać, że nie każdy może z nich skorzystać. Najważniejszymi przeciwwskazaniami są najczęściej: ciąża, choroby skóry, cukrzyca oraz alergia na słońce.

Do Gabinetu Yasumi Epil zaprasza właścicielka pani Violetta Makara tel. (607 33 32 31) Rzeszów Niepodległości 1/9.

Źródło: Internet, „Uroda w zasięgu promienia” aut. Aneta Jamorży

Oprac. i wybrała Beata Wojnarowicz-Hondz


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Poniedziałek, 4 Grudnia 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART