zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2010
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIE
GOPS W CHMIELNIKU
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 4/2010 OŚWIATA I KULTURA
Tęczowe Przedszkole

We wrześniu Tęczowe Przedszkole działające przy Szkole Podstawowej w Woli Rafałowskiej rozpoczęło drugi rok swojej działalności. Po raz pierwszy w naszych progach pojawiło się dziewięcioro nowych przedszkolaków, których bardziej doświadczeni koledzy przyjęli z radością i uśmiechem. Z początkiem ciepłych wrześniowych dni przed budynkiem szkoły pojawił się piękny i kolorowy plac zabaw, który dostarcza dzieciom mnóstwo radości. Tak jak w poprzednim roku szkolnym w naszym przedszkolu wiele się dzieje.

W roku 2010/2011 w Tęczowym Przedszkolu realizowany jest autorski program edukacji regionalnej opracowany przez p. Annę Chmurę pt. „Wola Rafałowska – nasza mała Ojczyzna”. Głównym zadaniem programu jest zachęcenie dzieci do poznania i zrozumienia świata, jego kultury, rozbudzenie w nich zainteresowania naszą wioską, regionem i Ojczyzną. W ramach realizacji programu dzieci zwiedziły wystawę „Poznajemy talenty mieszkańców Woli Rafałowskiej” zorganizowaną przez Stowarzyszenie „Nasza Wola”. Dzieci zachwycały się obrazami, szkicami, kwiatami z bibuły, pracami z papieru, haftami. Jednak największe zainteresowanie wzbudziły budowle ze styropianu i makaronowe ozdoby choinkowe. W listopadzie z wodzirejem przedszkolaki wzięły udział w Balu Polskim, podczas którego zapoznały się z podstawowymi krokami naszych tańców narodowych, w tym również z regionu rzeszowskiego. Poznając obrzędy ludowe naszego kraju dzieci uczestniczyływ tradycyjnych wróżbach zorganizowanych z okazji Andrzejek.

W przedszkolu odbywa się wiele uroczystości i imprez. Pierwszą i chyba najważniejszą w tym roku był Bal Przedszkolaka, podczas którego nastąpiło uroczyste pasowanie poprzedzone turniejem wiedzy i umiejętności. Po części oficjalnej dzieci wesoło spędziły czas przy zabawach z chustą animacyjną, które poprowadziła p. Grażyna Tereszkiewicz. W dniu święta wszystkich pluszowych misiów (25 listopada) tęczowe przedszkolaki przypro-wadziły swoich puchatych przyjaciół do przedszkola. Dzieci zaprosiły swoje misie do porannej gimnastyki, zaśpiewały dla nich piosenkę, zabrały je w podróż na kolorowej chuście i zatańczyły z nimi przy piosence „Jadą, jadą misie”. Panie zaprosiły dzieci do konkursu na najpiękniejszy portret misia. Na koniec dzieci samodzielnie przygotowały torcik dla misia. W grudniu pojawił się w przedszkolu długo oczekiwany gość – Święty Mikołaj z pomocnikiem elfem. Dzieci powitały go wierszem i piosenką, a w zamian otrzymały wymarzone prezenty.

W ramach Projektu przedszkolaki korzystają w wielu wycieczek. W październiku, w piękny jesienny dzień, dzieci wzięły udział w wycieczce do stadniny koni w Zabajce. Przedszkolaki zwiedziły mini zoo i stajnie, później wybrały się na przejażdżkę bryczką po pięknej okolicy. Wszyscy mieli możliwość spróbowania swych sił w jeździe na kucyku. Wycieczka zakończyła się ogniskiem z pieczeniem kiełbasek.

Do tej pory dzieci wzięły również udział w dwóch wyjazdach do Teatru Maska w Rzeszowie. Pierwszy spektakl nosił tytuł „Tymoteusz wśród ptaków”, drugi: „Nieznośne słoniątko”. Po przedstawieniu przedszkolaki uczestniczyły w lekcji prowadzonej przez konstruktora lalek teatralnych.

Tęczowe Przedszkole, tak jak w zeszłym roku, prowadzi spotkania warsztatowe dla rodziców, z udziałem pedagoga i logopedy. Każdy dzień w Tęczowym Przedszkolu jest okazją do poszerzania wiedzy, radosnych zabaw i zdobywania doświadczeń. Poprzez uczestnictwo w codziennych zajęciach, wyjazdach i uroczystościach dzieci na nowo odkrywają świat, a przez to same rozwijają swoją osobowość.

Wychowawca Anna Chmura


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Wtorek, 27 Lutego 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART