zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2010
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIE
GOPS W CHMIELNIKU
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 4/2010 OŚWIATA I KULTURA
WIGILIA DLA OSÓB STARSZYCH I SAMOTNYCH

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas w naszym życiu. To czas wielkiej radości i ciepła, którego tak bardzo wszyscy pragniemy. To czas, kiedy ustają kłótnie i konflikty, a każdy z nas pragnie dobra najbliższych nam osób i przyjaciół. Boże Narodzenie sprawia, że ludzie są sobie bliżsi. Żłóbek i stół wigilijny gromadzą razem rodzinę, bliskich, przyjaciół. Piękne przeżywanie świąt Bożego Narodzenia polega na tym, że Bóg przychodzi do nas, a my z radością, nadzieją i otuchą w sercu przyjmujemy Go i potrafimy się dzielić Nim z innymi ludźmi.

Aby dla wszystkich ten czas okazał się radosny Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Chmielniku 16 grudnia 2010 r. po raz kolejny zorganizowały dla kilkudziesięciu osób wigilię dla osób samotnych i starszych. W spotkaniu uczestniczył Wójt Pan Krzysztof Grad, Sekretarz Pani Magdalena Wdowik-Reczek, Przewodniczący Rady Gminy Pan Antoni Dzierżak oraz Sołtysi z terenu Gminy.

Spotkanie rozpoczął koncert kolęd przeplatany recytacją wierszy bożonarodzeniowych autorstwa p. Adeli Filip w wykonaniu dzieci i młodzieży ze świetlicy socjoterapeutycznej działającej przy GOPS w Chmielniku. Po odczytaniu fragmentu Pisma św. O narodzeniu Pana Jezusa, wszyscy zgromadzeni złożyli sobie życzenia łamiąc się opłatkiem.

Serwowane podczas wigilii tradycyjne potrawy: barszcz, pierogi, gołąbki przygotowały panie z Kół Gospodyń. Spotkanie upływało w przyjemnej ciepłej rodzinnej atmosferze. Zaproszeni goście odczuli atmosferę Świąt Bożego Narodzenia i przeżyli miłe chwile wzajemnej bliskości. Ciepłego charakteru całej uroczystości nadało wspólne kolędowanie.

Na zakończenie, wszyscy przybyli na spotkanie zostali obdarowani ślicznymi aniołkami wykonanymi przez dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu świątecznego spotkania, szczególnie Paniom z Kół Gospodyń, które corocznie przygotowują przepyszne wigilijne potrawy.

Beata Wojnarowicz-Hondz


poprzednia strona do góry

drukuj


Sobota, 2 Grudnia 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART