zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2011
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIE
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
SPORT
GOPS W CHMIELNIKU
012345

Wieść Gminna 4/2011 OŚWIATA I KULTURA
"Ziemia niebieska planeta – walka o przetrwanie"

Dbałość o środowisko naturalne i zdrowy styl życia to nie tylko moda, ale przede wszystkim konieczność. Niezbędne staje się wdrażanie do zachowań proekologicznych już od najmłodszych lat. Wykorzystując wrażliwość dziecka i kolejne etapy odkrywania otaczającego świata, możemy zacząć wychowanie proekologiczne. Naszym dobrym przykładem uczymy odpowiedzialności za środowisko, ochronę przyrody, za kondycję naszej matki - Ziemi. Tak, jak dbamy o swoją higienę, aby być zdrowym, tak samo powinniśmy dbać o środowisko, w którym żyjemy.


Nagrodzone prace

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie chcąc zwrócić uwagę na problem niszczenia i degradacji naturalnego środowiska człowieka zaproponowała dzieciom i młodzieży z powiatu rzeszowskiego udział w konkursie plastycznym pod hasłem

„Ziemia niebieska planeta – walka o przetrwanie”

Konkurs ekologiczny – co można zrobić w domu, mojej
miejscowości i na świecie dla powstrzymania degradacji Ziemi

Zadaniem uczestników było wskazanie sposobów walki z tymi patologicznymi zachowaniami oraz próba wykształcenia dobrych proekologicznych praktyk (praca plastyczna).

W dniu 25 października 2011 r. w Wypożyczalni Muzycznej WiMBP w Rzeszowie odbyło się podsumowanie konkursu i wręczenie nagród.

Laureatów i zaproszonych gości powitała Pani Barbara Chmura – dyrektor WiMBP w Rzeszowie. Pani Dyrektor podkreśliła jak duże znaczenie ma dbałość o środowisko naturalne, szczególnie w codziennym życiu. Kiedy to, każdy z nas podejmuje decyzje o tym, jak wygląda otoczenie w którym żyje i jaką Ziemię pozostawimy dla przyszłych pokoleń.

Pani Barbara Chmura zwróciła także uwagę na twórczy aspekt prac plastycznych, zaangażowanie dzieci i młodzieży, ich rozwój, kształtowanie gustów i opinii w sztuce.

W etapie powiatowym spośród 63 prac Jury konkursu przyznało po 4 nagrody i 3 wyróżnienia w trzech kategoriach wiekowych. Mimo, iż z naszej gminy do konkursu przystąpiło zaledwie 11 uczniów, to aż czworo uczestników zostało nagrodzonych.

W kategorii wiekowej klas I-III z naszej gminy nagrody otrzymali

I nagroda – Tatiana Strzemecka, lat 7 /GBP w Chmielniku/

II nagroda – Weronika Korbecka, lat 9 /GBP w Chmielniku/

wyróżnienie - Gabriela Delikat, lat 9 /GBP w Chmielniku/

W kategorii wiekowej gimnazjum

IV nagroda – Aleksandra Bartosz, lat 13 /GBP w Chmielniku/

Po wręczeniu nagród książkowych, laureatów i gości zaproszono do obejrzenia wystawy pokonkursowej oraz na poczęstunek.

Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie, a laureatom gratulujemy.


Rozdanie nagród

Beata Wojnarowicz-Hondz


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Piątek, 2 Grudnia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART