zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2011
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIE
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
SPORT
GOPS W CHMIELNIKU
012345

Wieść Gminna 4/2011 OŚWIATA I KULTURA
Biblioteka miejscem spotkań

W jesienne popołudnia i długie wieczory wiele dzieci i młodzieży się nudzi, dlatego Biblioteka, czy też świetlica wiejska jest taka małą alternatywą, by zaradzić nudzie.

W związku z tym, iż czas sprzyja spotkaniom Biblioteka w Woli Rafałowskiej zorganizowała cykl spotkań z dziećmi i młodzieżą szkolną. Na pierwsze z nich zaprosiliśmy dzieci z klas 0-3 z Szkoły Podstawowej Im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, by obejrzały przedstawienie pt. ,,Książe i żebrak” w wykonaniu aktorów ze Studia Małych Form Teatralnych, Scenografii i Reżyserii w Krakowie. Dzieciom przedstawienie bardzo się podobało, ponieważ same mogły brać w nim udział i decydować o losach głównych bohaterów. Atmosfera była bardzo miła i dało się odczuć duże zaangażowanie zarówno przedstawiających jak i oglądających sztukę.

W listopadzie biblioteka zorganizowała kilka lekcji bibliotecznych dla dzieci ze szkoły podstawowej. Odbyły się lekcje poświęcone ulubionej książce, czasopismom i samej pracy bibliotekarza. Dzieci zapoznały się z historią tej biblioteki w związku tym, iż w tym roku przypada jej
55 lecie i same zaprojektowały plakat promujący czytelnictwo. Przeprowadziły również wywiad z bibliotekarzem w którym zadali mi nurtujące ich pytania dotyczące tego miejsca i wykonywanego zawodu. Również w listopadzie dzieci z ,,zerówki” i z pierwszej klasy wzięły udział w zajęciach z okazji ,,Światowego Dnia Pluszowego Misia”, efektem tego spotkania jest wiele pięknych prac zdobiących naszą świetlicę. Mam nadzieję, że jeszcze nie raz się spotkamy i poświęcimy swój wolny czas na czytanie i wspólne zabawy z książką.

Serdecznie zapraszam do biblioteki i do świetlicy.

 

 

Małgorzata Nawojska


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Niedziela, 5 Lutego 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART