zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2019
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 1/2019 OŚWIATA I KULTURA
Ferie w bibliotekach

  

Ferie to czas zabaw i odpoczynku od zajęć szkolnych. Najlepiej spędzić je aktywnie na nartach, łyżwach czy sankach korzystając z uroków zimy. A jeśli pogoda za oknem nie sprzyja, zamiast marnować czas przed komputerem czy telewizorem warto poszukać alternatywy i skorzystać z propozycji, jakie mają np biblioteki. Gminna Biblioteka Publiczna w Chmielniku korzystając z przestrzeni budynku Centrum Promocji Dziedzictwa Kulturowego zaproponowała na tegoroczne ferie: zajęcia edukacyjne - poznawanie świata niewidomych, artystyczne - wykonywanie dekoracyjnych flakoników, plastyczne - tworzenie barwnych postaci klaunów, edukacyjne - poznawanie tajników kodowania, ruchowe - uczące współzawodnictwa i gry fair play i kulinarne - przygotowanie smacznych i zdrowych owocowych deserów.

Pomysłowo, kolorowo i kreatywnie spędzały ferie dzieci i młodzież także w filiach chmielnickiej biblioteki. I tak np w Woli Rafałowskiej spędzano czas m.in. z grami planszowymi, biorąc udział w kreatywnej sesji fotograficznej, próbując swoich sił w bibliotecznym MasterChef

Zaangażowanie, entuzjazm i uśmiech świadczą o tym ze feryjne spotkania z rówieśnikami były udane


Beata Wojnarowicz-Hondz


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Czwartek, 9 Grudnia 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART