zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2010
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
GOPS W CHMIELNIKU
SPORT
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 1/2010 OŚWIATA I KULTURA
Dzień Seniora w Zabratówce

Jak co roku w styczniu obchodziliśmy piękne święto. 21 stycznia swój dzień mają Babcie, 22 styczni – Dziadkowie. Dzień Babci i Dzień Dziadka, to wspaniała okazja, by uświadomić dzieciom jak wiele w ich życiu znaczą dziadkowie. Jak wiele miłości potrafią ofiarować i jakimi przyjaciółmi i powiernikami potrafią być. Tylko babcia potrafi cierpliwie słuchać, szykować łakocie i robić ukochanym wnukom niespodzianki. Dziadkowie ciekawie opowiadają różne historie, uczą swoje wnuki jeździć na rowerze, grać w zachy i majsterkować. Bez nich smutny byłby świat, pełen zapracowanych i zagonionych rodziców.

Z tej okazji w dniu 24 stycznia 2010 roku, w niedzielę, bardzo piękny, słoneczny, ale i mroźny dzień, do Domu Ludowego w Zabratówce przybyli seniorzy, pojedynczo i parami, w liczbie ok. 70 osób. Organizatorzy byli bardzo zadowoleni z faktu, że większość gości nie zawiodła i mimo niesprzyjającej pogody odwiedziła nasze skromne progi.

W pierwszej części uroczystości wystąpili najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Zabratówce w programie pt. „Nowoczesna babcia, nowoczesny dziadek”, przygotowanym przez panią Joannę Karaś. Następnie uczniowie klas starszych, pod kierunkiem pani dyrektor Lucyny Gonek, zaprezentowali współczesną wersję jasełek. Występujący uczniowie ciekawie prezentowali swoje role, a w pamięci publiczności pozostanie król Herod i diabeł.

W drugiej części spotkania wystąpił zespół ludowy „Hop siup” z Albigowej, śpiewając popularne przyśpiewki.

Uroczystość była okazją do integracji środowiska, spotkania, rozmów i zabawy. Publiczność włączała się do śpiewania, przy czym było śmiechu co niemiara. Dziadkowie dumnie spoglądali na swoich wnuków występujących na scenie. Dawno nie widziani znajomkowie mogli wspominać młode lata.

W trakcie występów, oprócz strawy duchowej, zaproszeni goście oraz nauczyciele na czele z proboszczem i artyści byli podejmowani wspaniałym poczęstunkiem. Stoły uginały się pod ciężarem wędlin, serów, ciast, napoi, owoców...

Seniorzy jeszcze długo po zakończeniu występów śpiewali, rozmawiali i radowali się wspólnym spotkaniem.

Dzień Seniora zorganizowała Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich w Zabratówce z pomocą Gminnej Biblioteki Publicznej w Chmielniku i wielu innych sponsorów, a także dzięki ofiarnej pracy rodziców uczniów z naszej szkoły, za co składamy im serdeczne podziękowania.

Składamy Babciom i Dziadkom najlepsze życzenia, moc dziecięcych uśmiechów i rodzinnej radości w zdrowiu i szczęściu każdego dnia.

 

Zdzisława Wąsacz


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Czwartek, 18 Kwietnia 2024 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART