zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2019
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 1/2019 OŚWIATA I KULTURA
Ferie w bibliotekach

  

Ferie to czas zabaw i odpoczynku od zajęć szkolnych. Najlepiej spędzić je aktywnie na nartach, łyżwach czy sankach korzystając z uroków zimy. A jeśli pogoda za oknem nie sprzyja, zamiast marnować czas przed komputerem czy telewizorem warto poszukać alternatywy i skorzystać z propozycji, jakie mają np biblioteki. Gminna Biblioteka Publiczna w Chmielniku korzystając z przestrzeni budynku Centrum Promocji Dziedzictwa Kulturowego zaproponowała na tegoroczne ferie: zajęcia edukacyjne - poznawanie świata niewidomych, artystyczne - wykonywanie dekoracyjnych flakoników, plastyczne - tworzenie barwnych postaci klaunów, edukacyjne - poznawanie tajników kodowania, ruchowe - uczące współzawodnictwa i gry fair play i kulinarne - przygotowanie smacznych i zdrowych owocowych deserów.

Pomysłowo, kolorowo i kreatywnie spędzały ferie dzieci i młodzież także w filiach chmielnickiej biblioteki. I tak np w Woli Rafałowskiej spędzano czas m.in. z grami planszowymi, biorąc udział w kreatywnej sesji fotograficznej, próbując swoich sił w bibliotecznym MasterChef

Zaangażowanie, entuzjazm i uśmiech świadczą o tym ze feryjne spotkania z rówieśnikami były udane


Beata Wojnarowicz-Hondz


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Poniedziałek, 30 Stycznia 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART