zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2010
URZĄD GMINY INFORMUJE
SPORT
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 2/2010 OŚWIATA I KULTURA
Bezkonkurencyjni z religii

Aneta Nurcek i Sylwia Gonek
Aneta Nurcek i Sylwia Gonek

Uczennice Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Chmielniku szły jak burza przez III etapy Diecezjalnego Konkursu Religijnego, pokonując ok. 1000 (tysiąc) gimnazjalistów w eliminacjach szkolnych, ok. 150 uczniów w eliminacjach rejonowych, by odnieść oszałamiający sukces w finale.

Zacznijmy jednak od początku. Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie od kilku lat organizuje konkursy wiedzy religijnej dla uczniów gimnazjum. Tegoroczną edycję tego konkursu zdominowała tematyka związana z Rokiem Kapłańskim. Finał diecezjalny Konkursu Wiedzy Religijnej - Rzeszów 2010 odbył się 12 maja 2010 r. w Instytucie Jana Pawła II w Rzeszowie. Wzięło w nim udział 61 uczniów z 24 gimnazjów podkarpackich. Młodzi musieli wykazać się wiedzą na temat kapłaństwa zawartą w dokumentach papieskich i w Katechizmie Kościoła Katolickiego oraz znajomością biografii kapłanów - męczenników II Wojny Światowej. W zmaganiach tych zupełnie bezkonkurencyjna okazała się uczennica kl. III Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Chmielniku – Anna Pyziak, która we wszystkich trzech etapach otrzymała maksymalną liczbę punktów, zdobywając tym samym I miejsce. Sukcesem może poszczycić się także nasza druga uczennica – Agnieszka Szpunar, która otrzymała wyróżnienie. Należy dodać, że konkurs wcale nie był łatwy. Gimnazjalistki musiały opanować wiedzę znacznie wybiegającą poza ramy wiedzy przyswajanej podczas szkolnych lekcji religii. Wszyscy uczestnicy finału otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki książkowe. Laureaci orzymali dodatkowe nagrody książkowe i rzeczowe. Tego samego dnia, o godz. 20.00 w radiu VIA odbyła się audycja z udziałem naszej finalistki.

Pozostając w duchu religijnym, warto też wspomnieć o innych sukcesach uczniów chmielnickiego Gimnazjum. Otóż, w III Konkursie Recytatorskim Poezji i Prozy Jana Pawła II, Joanna Madera zajęła II miejsce, a Magdalena Janik – wyróżnienie. Z kolei, 14 maja b.r. odbył się VIII Międzygminny Dziecięcy Przegląd Pieśni i Piosenki Religijnej w Sokołowie Młp., gdzie duet stworzony przez chmielnickie gimnazjalistki: Anetę Nurcek i Sylwię Gonek, zdobył II miejsce.

Trzeba przyznać, że udział uczniów we wszelkiego rodzaju konkursach to nie tylko promocja szkoły, gminy, parafii, ale przede wszystkim świadectwo patriotycznego i religijnego wychowania w Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Chmielniku opartego na najwyższych wartościach, jakimi są Bóg, Honor, Ojczyzna.

Pani Dyrektor oraz wszyscy nauczyciele Gimnazjum są dumni ze swoich uczniów i jednocześnie gratulują im sukcesów.

 Ania Pyziak
Ania Pyziak

 Wywiad dla radia VIA
Wywiad dla radia VIA

Monika Wójcik


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Sobota, 2 Grudnia 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART