zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2015
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
STOWARZYSZENIA
012345

Wieść Gminna 2/2015 OŚWIATA I KULTURA
W trójkowych przedszkolach


Spotkanie ze strażakami

30 kwietnia „Żabki” i „Koniczynki” wyruszyły na pierwszą w tym roku wycieczkę autokarową do krainy zabaw „Kolorowy świat” w Rzeszowie. Wyprawa okazała się naprawdę udana. Starsze dzieciaki szalały na dużej 4 poziomowej konstrukcji z dwoma kładkami, pokonywały liczne tory przeszkód, labirynty, zjeżdżalnie. Atrakcją były również baseny z piłeczkami, trampolina oraz wielka dmuchana zjeżdżalnia. Maluszki zaś korzystały głównie ze strefy dla nich przeznaczonej z mięciutką podłogą, domkiem i całą masą zabawek. Oprócz tego miały do dyspozycji basen z kulkami, dziecięce pojazdy i dmuchane zabawki. Radości nie było końca. W drodze powrotnej do przedszkola odwiedziliśmy jeszcze Bibliotekę Gminną w Chmielniku. Panie gorąco nas powitały. Pani Beatka opowiedziała nam na czym polega jej praca, nauczyła nas nowego tańca i przeczytała śliczną bajkę. Było wspaniale!

25 maja zaś uroczyście obchodziliśmy w naszym przedszkolu Dzień Mamy i Taty. Był to dzień szczególny i ważny. Już od samego rana oczekiwaliśmy wizyty rodziców nieco zdenerwowani. Kiedy Goście zjawili się w niemalże pełnym składzie, rozpoczęliśmy uroczystości. Przygotowaliśmy inscenizację „W krainie bajek”, zaśpiewaliśmy piosenki oraz zatańczyliśmy „Smerfny taniec”. Wszyscy rodzice byli zadowoleni i wzruszeni. Ściskali swoje pociechy i dziękowali za upominki. To był wyjątkowy i pełen wrażeń dzień.

W naszym przedszkolu każdy dzień jest wspaniały i pełen wrażeń, ale dzień 1 czerwca jest zawsze dniem wyjątkowym. W tym dniu dzieciaki mają przecież swoje święto. W naszym przedszkolu rozpoczęliśmy go od obejrzenia pięknego teatrzyku „Śpiąca królewna”, później wspólnie z grupą Koniczynek wesoło bawiliśmy się w altanie. Na zakończenie zjedliśmy przepyszne lody przygotowane przez Radę Rodziców.

3 czerwca wszystkie grupy przedszkolne odwiedzili dzielni panowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli Rafałowskiej. Pogoda wspaniale nam dopisała, więc zebraliśmy się wszyscy obok naszego boiska. Strażacy pokazali nam samochód wraz z całym wyposażeniem. Tłumaczyli jak wzywać pomoc w razie potrzeby, pokazali jak przenoszą rannego w wypadku. Największe zainteresowanie wzbudziły rozmowy przez krótkofalówkę, no i oczywiście słynna „strażacka tęcza” - czyli strumień wody z węża strażackiego skierowany w stronę świecącego słońca. Panowie wytrwale odpowiadali na wszystkie pytania przedszkolaków. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas i tak cenną lekcję!

20 czerwca odbyła się wielką impreza pod nazwą „Trójkowa Przedszkolandia” przy Domu Ludowym w Błędowej Tyczyńskiej. Pogoda dopisała i każda nasza grupa przedszkolna mogła zaprezentować się od najlepszej strony. Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy przybyli, bo zarówno na dzieci, jak i dorosłych czekało wiele atrakcji m.in. dmuchany zamek, liczne zabawy, tańce, zawody sportowe, malowanie twarzy, konkursy oraz wiele innych. Cieszymy się, że Dzieci z okolicy mogły wziąć w niej udział.

Katarzyna Wielgo


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Niedziela, 24 Września 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART