zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 3/2017
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 3/2017 OŚWIATA I KULTURA
O mamma mia! Ale to był hit !

Dowodem tego były ręce bolące od oklasków, długie owacje w postawie stojącej i odśpiewanie wykonawcom „Sto lat”. No i oczywiście jeszcze długo po spektaklu, uparcie dźwięczące w głowie przeboje Abby, w znakomitym wykonaniu młodych aktorów. A było tak w poniedziałek 21 sierpnia br. w chmielnickim Domu Ludowym, na scenie którego, młodzież zrzeszona w nieformalnej grupie pod nazwą Strefa Kultury Młodzieżowej, wystawiła musical „Mamma Mia”. Musical ten powstał w ramach Programu Równać Szanse i był autorskim pomysłem wykonawców, w realizacji którego, pomoc niosła Gminna Biblioteka Publiczna.

Musical to komedia muzyczna, taka jakby nowoczesna operetka i to wykonanie spełniło wszelkie wymogi tego gatunku. Miałam przyjemność uczestniczyć jako widz w tym spektaklu i gdybym nawet była zawodowym krytykiem, nie wiem, czy mówiąc trywialnie, byłoby się do czego „przyczepić”. Był to niewątpliwie spektakl, który dowiódł, jak wiele talentów i możliwości kryje się w dzisiejszej młodzieży, która nie boi się wyzwań i związanych z nimi trudności. I która tym występem udowodniła trafność mądrego, starego przysłowia, że - chcieć, to móc! A oni bardzo chcieli i dlatego tak pięknie sfinalizowali swoje marzenia. Trzeba docenić to, czego dokonali, pogratulować zarówno tym, którzy kreowali główne role, jak i tym grającym role drugoplanowe.

Widzowie (w tym ja) bawili się świetnie, bo akcja znakomicie wyreżyserowana, nie była trudna do odczytania nawet dla tych, którzy tego znanego musicalu nie widzieli nigdy na scenie ani w filmowej wersji.

Aktorstwo i wokalne diamenty trzeba dalej szlifować, więc róbcie to kochani, młodzi wykonawcy, zanim rozbiegniecie się w dorosłe życie, które jest chyba najtrudniejszą sztuką. Pokażcie jeszcze ten piękny musical w środowisku i tam gdzie tylko będziecie chcieli, a przede wszystkim mogli (chcieć, to móc!).

Niech Wam sprzyjają muzy – czego wszystkim młodym zapaleńcom i fanom sceny życzy


Halina Borowska

do góry następna strona

drukuj


Sobota, 2 Grudnia 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART