zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2011
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIE
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
SPORT
GOPS W CHMIELNIKU
012345

Wieść Gminna 4/2011 OŚWIATA I KULTURA
WIGILIA DLA OSÓB STARSZYCH I SAMOTNYCH.

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas w naszym życiu.

To czas wielkiej radości i ciepła, którego tak bardzo wszyscy pragniemy. To czas, kiedy ustają kłótnie i konflikty, a każdy z nas pragnie dobra najbliższych nam osób i przyjaciół. Boże Narodzenie sprawia, że ludzie są sobie bliżsi. Żłóbek i stół wigilijny gromadzą razem rodzinę, bliskich, przyjaciół. Piękne przeżywanie świąt Bożego Narodzenia polega na tym, że Bóg przychodzi do nas, a my z radością, nadzieją i otuchą w sercu przyjmujemy Go i potrafimy się dzielić Nim z innymi ludźmi.

Aby dla wszystkich ten czas okazał się radosny, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Chmielniku 20 grudnia 2011 r., po raz kolejny zorganizowały dla kilkudziesięciu osób wigilię dla osób samotnych i starszych. W spotkaniu uczestniczył Wójt Pan Krzysztof Grad, Sekretarz Pani Magdalena Wdowik-Reczek, Przewodniczący Rady Gminy Pan Antoni Dzierżak oraz Sołtysi z terenu Gminy.

Spotkanie rozpoczął koncert kolęd przeplatany recytacją wierszy bożonarodzeniowych autorstwa p. Adeli Filip w wykonaniu: wychowanków Pani Justyny Szeli Adamskiej (kształcących swój głos w Szkole Muzyki Rozrywkowej Pro Musica) i Pań z Żeńskiej Ochotniczej Drużyny Strażackiej z Zabratówki. Po odczytaniu fragmentu Pisma św. O narodzeniu Pana Jezusa, wszyscy zgromadzeni złożyli sobie życzenia łamiąc się opłatkiem.

Serwowane podczas wigilii tradycyjne potrawy: barszcz, pierogi, gołąbki, kapusta z grochem przygotowały panie z Kół Gospodyń i Stowarzyszenie Nasza Wola z Woli Rafałowskiej. Ciasto na świąteczny stół upiekły panie z GOPS-u i z biblioteki, a pani Sołtys z Błędowej Tyczyńskiej zakupiła owoce. Spotkanie upływało w przyjemnej ciepłej rodzinnej atmosferze. Zaproszeni goście odczuli atmosferę  Świąt Bożego Narodzenia i przeżyli miłe chwile wzajemnej bliskości. Salę udekorowano konkursowymi pracami plastycznymi pod nazwą „Anioły są właśnie takie”.

Na zakończenie, wszyscy przybyli na spotkanie zostali obdarowani ślicznymi aniołkami wykonanymi przez dzieci ze świetlicy socjoterapeutycznej i wolontariuszy z Zespołu Szkól w Chmielniku.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy corocznie pomagają w przygotowaniu świątecznego spotkania.


Beata Wojnarowicz-Hondz


poprzednia strona do góry

drukuj


Piątek, 9 Grudnia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART