zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2017
URZĄD GMINY INFORMUJE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
STOWARZYSZENIE
012345

Wieść Gminna 1/2017 OŚWIATA I KULTURA
Magiczny czas wigilii - refleksje

"A nadzieja znów wstąpi w nas,
nieobecnych pojawią się cienie.
uwierzymy kolejny raz,
w jeszcze jedno Boże Narodzenie..."

 

I wstąpiła w nas nadzieja w grudniowy, śniegiem skrzący się dzień, aby stało się zadość lokalnej tradycji organizowania Gminnej Wigilii dla Samotnych. Było to już dwunaste spotkanie wigilijne zorganizowane przez naszą instytucję przy współpracy z Gminny Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Chmielniku. Tego dnia przy świątecznym stole zgromadzili się mieszkańcy naszej gminy, przedstawiciele lokalnych władz, osoby przygotowujące to wydarzenie. Uroczystego otwarcia dokonały dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Św. M.M. Kolbego w Chmielniku prezentując przygotowane jasełka i śpiewając kolędy. Następnie słowo do zgromadzonych wygłosił ksiądz-senior z parafii w Borku Nowym. Otoczył w tym słowie szczególną troską seniorów dla których zorganizowane zostało to spotkanie. Po odczytaniu fragmentu z Ewangelii nastąpił najbardziej wzruszający moment polskich wigilii, moment dzielenia się opłatkiem i składania sobie życzeń. Nasze najważniejsze życzenie dla uczestników organizowanych przez nas wigilii jest takie: niech te wszystkie wypowiedziane tego dnia życzenia i ciepłe słowa, spełnią się wszystkim, którzy je wypowiadali i tym którzy je usłyszeli.

Jak tradycja nakazuje na świątecznym stole pojawiły się: barszcz, kapusta z grochem, pierogi, gołąbki. Potrawy te zostały przygotowane przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy oraz Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Wsi Wola Rafałowska „Nasz Wola”. Uczestnicy zostali także obdarowani drobnymi upominkami świątecznymi przygotowanymi przez wychowanków świetlicy socjoterapeutycznej w Chmielniku. Dopełnieniem tego świątecznego spotkania było wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek.

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim gościom wigilijnym oraz osobom zaangażowanym w przygotowanie tego świątecznego spotkania.


Irena Szczypek
Gminna Biblioteka Publiczna w Chmielniku


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Poniedziałek, 29 Listopada 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART