zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2017
URZĄD GMINY INFORMUJE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
STOWARZYSZENIE
012345

Wieść Gminna 1/2017 OŚWIATA I KULTURA
Szkoła z Klasą w Zabratówce

W tym roku szkolnym po raz kolejny realizujemy program Szkoła z Klasą 2.0. W programie bierze udział Zespół złożony z czterech osób: dyrektora, koordynatora i dwóch nauczycieli oraz pozostali przedstawiciele grona pedagogicznego, pracownicy szkoły, Samorząd Uczniowski i Rada Rodziców. Wszyscy członkowie aktywnie uczestniczą w programie: planują, a następnie realizują zaplanowane działania, koordynator opisuje je na platformie Szkoły z Klasą 2.0.

Po analizie zasobów i potrzeb naszej placówki edukacyjnej wybraliśmy do realizacji cel nr 2 pasja do nauki - szkoła motywuje do nauki, angażuje i rozwija pasje uczniów i nauczycieli. Wybrany przez nas cel ma pokazać jak teoretyczna wiedza przekłada się na praktyczne działania. Chcemy wyjść z lekcjami poza mury szkolne poprzez organizację wycieczek do muzeów, skansenów i innych instytucji oraz spotkań i warsztatów z ciekawymi ludźmi nauki.

Aby dokonać wyboru miejsc do których się udamy, posłużyliśmy się ankietą. Nasi respondenci: uczniowie, rodzice i nauczyciele zaproponowali dwie wycieczki. 11 maja do Trzcinicy (skansen archeologiczny „Karpacka Troja”) i Stępiny (schron kolejowy - Główna Kwatera Dowodzenia „Południe“ Adolfa Hitlera, miejsce spotkania A. Hitlera z Mussolinim) oraz 5 czerwca do Sanoka (Park Etnograficzny) i Soliny (Zalew Soliński). Obydwie wycieczki będą połączone z ciekawymi warsztatami edukacyjnymi.

Wszystkie nasze działania staramy się na bieżąco monitorować, co pozwala nam na ich ewaluowanie i ewentualne wprowadzanie potrzebnych zmian oraz korekt planów.

W ramach udziału w programie szkoła otrzymuje m.in.:

  • Spersonalizowane konta na platformie e-coachingowej dla uczestników programu. Posiadanie konta pozwala na dostęp do przydatnych materiałów edukacyjnych.
  • Wsparcie moderatora na platformie programu.
  • Możliwość udziału w konferencjach warsztatowych dla uczestników.
  • Możliwość udziału w bezpłatnych szkoleniach prowadzonych na terenie całej Polski.
  • Materiały i publikacje, wysyłane do każdej szkoły na początku roku szkolnego.
  • Materiały promocyjno-informacyjne: plakaty, przypinki, ulotki.
  • Dostęp do biblioteki materiałów eksperckich oraz zbioru dobrych praktyk, wypracowanych przez uczestników poprzednich edycji.
  • Regularnie wysyłany newsletter z aktualnymi informacjami dla dyrektorów i nauczycieli.

Koordynator programu Małgorzata Wójcik-Walków


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Czwartek, 20 Stycznia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
23 Grudnia 2021 r.
W listopadzie nasz samorząd otrzymał promesę na realizację zadania pn. "Odbudowa infrastruktury drogowo - mostowej na terenie Gminy Chmielnik". Przedsięwzięcie uzyskało dotację w ramach Programu Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości 7 581 475 zł i ma pokryć do 95% kosztów jego realizacji.
Realizacja: ProART