zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2017
URZĄD GMINY INFORMUJE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
STOWARZYSZENIE
012345

Wieść Gminna 1/2017 OŚWIATA I KULTURA
V edycja Kampanii "Dzieciaki w Biznesie"

Uczniowie klas V i VI ze Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Zabratówce byli uczestnikami V edycji Kampanii Edukacyjnej „Dzieciaki w Biznesie”. W tegorocznej edycji programu wzięło udział dziesięć szkół z małych miejscowości województwa podkarpackiego. Kampania organizowana była przez Fundację Generator Inspiracji we współpracy ze Studenckim Kołem Naukowym Młodych Ekonomistów, Studenckim Kołem Naukowym Rachunkowości ASSETS z Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej oraz przy współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Kampania trwała cztery miesiące, w trakcie których studenci wolontariusze przeprowadzali warsztaty ekonomiczne dla dzieci w szkołach (3 x 2 godz.). Ich celem było popularyzowanie wśród młodych ludzi wiedzy o podatkach oraz tematyki dotyczącej budżetu domowego.

Natomiast 13 stycznia 2017 roku w budynku Wydziału Zarządzania na Politechnice Rzeszowskiej odbyła się w gala finałowa V jubileuszowej edycji kampanii „Dzieciaki w Biznesie”, w której uczestniczyli również przedstawiciele naszych uczniów: Laura Czarnota, Przemysław Czarnota, Anna Rydzewska i Nikola Sebzda. Uczestnicy rywalizowali między sobą w Teleturnieju Ekonomicznym "Dzieciaki z Kasą", podczas którego mogli wykazać się wiedzą z zakresu ekonomii oraz w warsztatach cyrkowych, gdzie ćwiczyli koordynację ruchową. Gala finałowa zakończyła się przemówieniem gości oraz rozdaniem dyplomów i nagród.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tego wspaniałego dnia i całej kampanii.

Małgorzata Wójcik-Walków


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Czwartek, 20 Stycznia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
23 Grudnia 2021 r.
W listopadzie nasz samorząd otrzymał promesę na realizację zadania pn. "Odbudowa infrastruktury drogowo - mostowej na terenie Gminy Chmielnik". Przedsięwzięcie uzyskało dotację w ramach Programu Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości 7 581 475 zł i ma pokryć do 95% kosztów jego realizacji.
Realizacja: ProART