zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2017
URZĄD GMINY INFORMUJE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
STOWARZYSZENIE
012345

Wieść Gminna 1/2017 OŚWIATA I KULTURA
Wspólne kolędowanie w Zabratówce.

Czas Bożego Narodzenia to okres pełen radości i wzajemnych spotkań. Spotkań którym często towarzyszy wspólne śpiewanie kolęd. Polskie kolędy i pastorałki to pieśni szczególne – piękne i wyjątkowe, których posiadamy bogaty zbiór. Te stare, niekiedy zapomniane, rzadziej śpiewane i te nowe, szybkie, wolne – wszystkie posiadają ten specyficzny urok, są w końcu pieśniami szczęścia i radości, których śpiew przyczynia się do kultywowania pięknej, polskiej tradycji i kultury.

Chcąc zachować tą piękną tradycję, Zespół Ósemka i Koło Gospodyń Wiejskich w Zabratówce już po raz czwarty zaprosili gości i społeczność lokalną do wspólnego kolędowania. Mroźne, niedzielne popołudnie rozpoczęli najmłodsi uczestnicy spotkania – Uczniowie SP w Zabratówce przedstawiając Jasełka. W dalszej części w góralskim klimacie rozbrzmiewały polskie kolędy, a ich wykonawcami był zespół ludowy "Pogórzanki". Świąteczny koncert zakończył zespół "Ósemka" prezentując bardziej nowoczesne aranżacje kolęd. To wyjątkowe, pełen radosnych przeżyć, pięknych wzruszeń popołudnie zakończyliśmy wspólnym śpiewem i pysznym poczęstunkiem przygotowanym przez organizatorów.

Beata Wojnarowicz-Hondz


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Niedziela, 28 Listopada 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART