zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2013
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
STOWARZYSZENIA
GOPS W CHMIELNIKU
OGŁOSZENIE
012345

Wieść Gminna 4/2013 OŚWIATA I KULTURA
Strefa Kultury Młodzieżowej

Jedni mówią, że łamiemy stereotypy. Drudzy, że całkiem nieźle nam to wychodzi.

Pewnego dnia spotkaliśmy się i przyszła nam do głowy pewna myśl...

A co jeśli marnujemy swój potencjał, talent, CZAS? Co jeśli możemy zrobić coś dla siebie? Coś, co da nam satysfakcję, pozwoli się wyróżnić, odkryć w sobie to, czego dotąd nie byliśmy w stanie zauważyć?

Obrady były długie, burzliwe, nieraz nużące, czasem efektywne, czasem mniej. A jednak!

KINO, TEATR – czemu nie? Środowe popołudnia? Brzmi świetnie! Doskonałe towarzystwo, mile wspólnie spędzony czas- czego chcieć więcej?

Więc zaczęła się. Przygoda, po której nikt nie spodziewał się, że tak mocno nas połączy. Która miała w sobie tyle samo budujących wzlotów, co i wzmacniających upadków. Która przynosiła tyle samo wątpliwości, co satysfakcji. Która dała nowe możliwości, poszerzyła horyzonty, pomogła wyzbyć się wewnętrznych barier.

Pół roku wspólnego działania- to dużo. Za dużo, żeby odpuścić.

I oto jesteśmy- pełni zapału, energii, zaangażowania, gotowi na nowe wyzwania.

Za nami 6-miesięczny projekt o nazwie "Strefa Kultury Młodzieżowej". Zrealizowaliśmy spektakl teatralny, nakręciliśmy krótkometrażowy film, świętowaliśmy Festiwalem Kultury Młodzieżowej.

Przed nami zupełnie nowy - "KOT- Kino, Opera, Teatr czyli chochoł na koturnach". Odwiedzimy 3 duże miasta, poszerzymy swoje kulturalne doświadczenia o wizyty w teatrach i operze, wyjdziemy z kulturą do ludzi.

Realizacja naszego pomysłu jest możliwa dzięki otrzymanemu po raz drugi grantowi w ramach Regionalnego Konkursu Grantowego „Równać Szanse” Do konkursu wpłynęło 445 wniosków. Dofinansowanie otrzymało 103 projekty z czego tylko 4 z województwa podkarpackiego!!

Czy sukces się powtórzy, czy kolejne przedsięwzięcie nas usatysfakcjonuje - nie wiemy. Wiemy tylko, że chcemy dalej działać. Razem- mimo wszystko.

Nasza grupa działa pod czujnym okiem p. Ireny Szczypek i p. Beaty Wojnarowicz-Hondz przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Chmielniku.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się o nas więcej, zapraszamy do zerknięcia w link poniżej.


www.facebook.com/pages/SKM-Strefa-Kultury-Młodzieżowej/583086565080142


 

Sandra Wojnarowicz


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Niedziela, 28 Listopada 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART