zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2017
URZĄD GMINY INFORMUJE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
STOWARZYSZENIE
012345

Wieść Gminna 1/2017 OŚWIATA I KULTURA
Magiczny czas wigilii - refleksje

"A nadzieja znów wstąpi w nas,
nieobecnych pojawią się cienie.
uwierzymy kolejny raz,
w jeszcze jedno Boże Narodzenie..."

 

I wstąpiła w nas nadzieja w grudniowy, śniegiem skrzący się dzień, aby stało się zadość lokalnej tradycji organizowania Gminnej Wigilii dla Samotnych. Było to już dwunaste spotkanie wigilijne zorganizowane przez naszą instytucję przy współpracy z Gminny Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Chmielniku. Tego dnia przy świątecznym stole zgromadzili się mieszkańcy naszej gminy, przedstawiciele lokalnych władz, osoby przygotowujące to wydarzenie. Uroczystego otwarcia dokonały dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Św. M.M. Kolbego w Chmielniku prezentując przygotowane jasełka i śpiewając kolędy. Następnie słowo do zgromadzonych wygłosił ksiądz-senior z parafii w Borku Nowym. Otoczył w tym słowie szczególną troską seniorów dla których zorganizowane zostało to spotkanie. Po odczytaniu fragmentu z Ewangelii nastąpił najbardziej wzruszający moment polskich wigilii, moment dzielenia się opłatkiem i składania sobie życzeń. Nasze najważniejsze życzenie dla uczestników organizowanych przez nas wigilii jest takie: niech te wszystkie wypowiedziane tego dnia życzenia i ciepłe słowa, spełnią się wszystkim, którzy je wypowiadali i tym którzy je usłyszeli.

Jak tradycja nakazuje na świątecznym stole pojawiły się: barszcz, kapusta z grochem, pierogi, gołąbki. Potrawy te zostały przygotowane przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy oraz Stowarzyszenia Promocji i Rozwoju Wsi Wola Rafałowska „Nasz Wola”. Uczestnicy zostali także obdarowani drobnymi upominkami świątecznymi przygotowanymi przez wychowanków świetlicy socjoterapeutycznej w Chmielniku. Dopełnieniem tego świątecznego spotkania było wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek.

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim gościom wigilijnym oraz osobom zaangażowanym w przygotowanie tego świątecznego spotkania.


Irena Szczypek
Gminna Biblioteka Publiczna w Chmielniku


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Sobota, 3 Grudnia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART