zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2019
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
STOWARZYSZENIE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
012345

Wieść Gminna 1/2019 OŚWIATA I KULTURA
Kalendarium wydarzeń w SP w Woli Rafałowskiej

Wigilia

„Zatrzymaj się na chwile” pod takim hasłem w świąteczny nastrój, chwile zadumy i refleksji towarzyszącym uroczystej wigilii pracowników oświaty oraz zaproszonych gości, która odbyła się w tym roku w Szkole Podstawowej w Woli Rafałowskiej wprowadziły występy uczniów tejże szkoły. Po oficjalnych wystąpieniach przyszedł czas na dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń. Świąteczna atmosfera udzielała się w ten wyjątkowy wieczór na każdym kroku.

Lekcje żywej przyrody

W kwietniu uczniowie uczestniczyli w żywej lekcji przyrody prowadzonej przez przedstawiciela firmy Wild Trip Company z Krakowa . Opiekun węży w ciekawy sposób zapoznał uczniów z faktami z życia węży: czym się odżywiają, jakie zamieszkują środowisko, w jaki sposób odbierają informacje z otoczenia, dlaczego zrzucają naskórek, kiedy bywają niebezpieczne i w jakich sytuacjach atakują, a także zwrócił szczególną uwagę na zachowanie człowieka przy wężach. Chętni uczniowie mogli dotknąć węża, a ci najodważniejsi owinąć na szyję. Wśród zaprezentowanych okazów znalazł się węże o takich sympatycznych imionach takich jak np. Piotrek, Dagmara, Marysia oraz jeszcze parę innych. Marysia skradła koleżankom i koledze całe show, ponieważ była naj we wszystkim! Mierzyła "zaledwie" 2,7 m i ważyła "tylko" 30 kg!!!

Dzień Autyzmu

02 kwietnia na całym świecie obchodzony jest ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU. Celem tego wydarzenia jest zwiększenie świadomości i wrażliwości na temat autyzmu. Tego dnia w naszym przedszkolu zarówno dzieci jak i nauczyciele ,,zaświecili się na niebiesko” ubierając się na ten kolor. Były wspólne zabawy, rozmowy, oglądanie filmu i tworzenie prac plastycznych. Uwieńczeniem tego dnia było wykonanie przez dzieci wspólnego tańca z niebieskimi pomponami.

Występy Tarnopol

8 kwietnia cała szkoła już kolejny raz uczestniczyła w koncercie zespołu "Zbrucz" z Tarnopola. Zespół tworzą młodzi tancerze, wokaliści i instrumentaliści, absolwenci Uniwersytetu Muzycznego i Wyższej Szkoły Muzycznej w Tarnopolu. Grupa artystów zaprezentowała utwory ukraińskiego folkloru ludowego, współczesne piosenkiw języku polskim i ukraińskim, oraz piękny taniec cygański. Dzieci mogły też zobaczyć i posłuchać brzmienia dawnych ludowych góralskich instrumentów – sopiłki, dwondencjiłki okaryny, telinki i bajanu. Członkowie zespołu wystąpili w tradycyjnych, ukraińskich strojach. Występ stał na bardzo wysokim poziomie artystycznym. Profesjonalizm, piękna choreografia i energetyczny przekaz sprawiły, iż koncert został przyjęty z dużym entuzjazmem. A zwłaszcza wykonanie i wspólna zabawa przy piosence znanej zarówno w Polsce jak i na Ukrainie „Hej sokoły”.

Wizyta żołnierza

27.03.2019 do naszej szkoły zawitał prawdziwy mundurowy – starszy chorąży sztabowy, były żołnierz 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, obecnie w Wojskach Obrony Terytorialnej. Przybliżył on nam jak wygląda życie wojskowego, jak rozpocząć żołnierską przygodę. Uczniowie mogli zapoznać się z niektórymi elementami wyposażenia każdego mundurowego. Może ktoś z uczniów obierze taką życiową ścieżkę by bronić kraju – „Ku chwale Ojczyzny!”

MonikaPondel


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Poniedziałek, 30 Stycznia 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART