zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2013
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
STOWARZYSZENIA
GOPS W CHMIELNIKU
OGŁOSZENIE
012345

Wieść Gminna 4/2013 OŚWIATA I KULTURA
Strefa Kultury Młodzieżowej

Jedni mówią, że łamiemy stereotypy. Drudzy, że całkiem nieźle nam to wychodzi.

Pewnego dnia spotkaliśmy się i przyszła nam do głowy pewna myśl...

A co jeśli marnujemy swój potencjał, talent, CZAS? Co jeśli możemy zrobić coś dla siebie? Coś, co da nam satysfakcję, pozwoli się wyróżnić, odkryć w sobie to, czego dotąd nie byliśmy w stanie zauważyć?

Obrady były długie, burzliwe, nieraz nużące, czasem efektywne, czasem mniej. A jednak!

KINO, TEATR – czemu nie? Środowe popołudnia? Brzmi świetnie! Doskonałe towarzystwo, mile wspólnie spędzony czas- czego chcieć więcej?

Więc zaczęła się. Przygoda, po której nikt nie spodziewał się, że tak mocno nas połączy. Która miała w sobie tyle samo budujących wzlotów, co i wzmacniających upadków. Która przynosiła tyle samo wątpliwości, co satysfakcji. Która dała nowe możliwości, poszerzyła horyzonty, pomogła wyzbyć się wewnętrznych barier.

Pół roku wspólnego działania- to dużo. Za dużo, żeby odpuścić.

I oto jesteśmy- pełni zapału, energii, zaangażowania, gotowi na nowe wyzwania.

Za nami 6-miesięczny projekt o nazwie "Strefa Kultury Młodzieżowej". Zrealizowaliśmy spektakl teatralny, nakręciliśmy krótkometrażowy film, świętowaliśmy Festiwalem Kultury Młodzieżowej.

Przed nami zupełnie nowy - "KOT- Kino, Opera, Teatr czyli chochoł na koturnach". Odwiedzimy 3 duże miasta, poszerzymy swoje kulturalne doświadczenia o wizyty w teatrach i operze, wyjdziemy z kulturą do ludzi.

Realizacja naszego pomysłu jest możliwa dzięki otrzymanemu po raz drugi grantowi w ramach Regionalnego Konkursu Grantowego „Równać Szanse” Do konkursu wpłynęło 445 wniosków. Dofinansowanie otrzymało 103 projekty z czego tylko 4 z województwa podkarpackiego!!

Czy sukces się powtórzy, czy kolejne przedsięwzięcie nas usatysfakcjonuje - nie wiemy. Wiemy tylko, że chcemy dalej działać. Razem- mimo wszystko.

Nasza grupa działa pod czujnym okiem p. Ireny Szczypek i p. Beaty Wojnarowicz-Hondz przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Chmielniku.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się o nas więcej, zapraszamy do zerknięcia w link poniżej.


www.facebook.com/pages/SKM-Strefa-Kultury-Młodzieżowej/583086565080142


 

Sandra Wojnarowicz


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Piątek, 1 Grudnia 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART