zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2009
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 4/2009 OŚWIATA I KULTURA
TAK TO LECIAŁO, CZYLI ROK Z GŁOWY - W RÓŻNORODNOŚCI SWEJ PRZEBOJOWY!

Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Wsi Wola Rafałowska „Nasza Wola” chcąc „rozruszać środowisko lokalne” podjęło w roku 2009 następujące działania:

11 stycznia wspólnie Caritasem zorganizowano w szkole „Spotkanie osób starszych, chorych i samotnych”.

 • 1 lutego na nasze zaproszenie, w Domu Strażaka, wystąpili uczniowie Gimnazjum im. Szarych Szeregów z widowiskiem „Do Betlejem nie jest daleko”.
 • 4 lutego rozstrzygnięto konkurs na logo wsi Wola Rafałowska, wygrał projekt pani Joanny Otremba z Torunia, wyróżnienia otrzymali: Dariusz Michna z Zabratówki i Krzysztof Szajna z Woli.
 • 11 – 13 lutego członkowie Stowarzyszenia pełnili dyżury w Świetlicy organizując zajęcia sportowe i artystyczne.
 • 8 marca w Świetlicy zorganizowano Dzień Kobiet.
 • 24 kwietnia w Domu Strażaka odbyło się podsumowanie konkursu „Ocalić od zapomnienia moją małą Ojczyznę”, wszystkie nadesłane prace zostały zamieszczone w pokonkursowym tomiku „Z mojej małej Ojczyzny”.
 • 1 czerwca braliśmy udział w Gminnej Biesiadzie.
 • 5 czerwca na zaproszenie Stowarzyszenia odwiedził Wolę nasz rodak, pan Franciszek Szydełko, który od 60–lat jest treserem filmowych, zwierzęcych bohaterów: Saby, Szarika, Cywila…, występowały one w ponad 140 polskich i zagranicznych obrazach. Spotkanie odbyło się w szkole.
 • 2 sierpnia zorganizowaliśmy Festyn Rodzinny, można było oglądnąć występy naszych dzieciaków oraz gości: Młodzieżowej Kapeli Ludowa z Albigowej oraz Klub Tańca Towarzyskiego „Dżet” z Hyżnego. Wszyscy wspaniale się bawili.


 • 3 października odbył się II Rajd Pieszy – Szlakiem Wolańskich Przysiółków – „Grodzisko”. Udział wzięło 40 osób, byli to uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 i Nr 3 z Chmielnika, Woli Rafałowskiej, młodzież gimnazjalna, członkowie Stowarzyszenia i osoby nie zrzeszone. Pogoda dopisała, humory również, po dość długim marszu kiełbaska z ogniska u pani Stanisławy Szczepańskiej smakowała wyjątkowo. Historię Woli przybliżyła pani mgr Agata Dworak. Uczestnicy rajdu wzięli udział w konkursie na najciekawsze zdjęcie, z nadesłane prace otrzymali albumy.

 

 • 21 października w Świetlicy zorganizowaliśmy spotkanie z redaktorem, gawędziarzem i pisarzem, panem Markiem Czarnotą. Gość z pasją opowiadał ciekawe historie, w których pojawiały się wątki dotyczące Woli Rafałowskiej i okolicznych miejscowości.

 • W listopadzie wykonano w Świetlicy kącik kuchenny (zakupiono meble kuchenne, naczynia, doprowadzono wodę, zainstalowano podgrzewacz wody, filtr oraz kuchenkę).
 • 28 listopada odbył się „Andrzejkowy wieczór przy świecach”, było bardzo miło i wesoło, dużym zainteresowaniem cieszyły się andrzejkowe wróżby.
 • 6 grudnia do najmłodszych z prezentami przyszedł Święty Mikołaj, była zabawa przy muzyce, konkursy.
 • Cały rok zbieraliśmy plastikowe zakrętki, które odwożone były do SP Nr 2 w Przeworsku, uzyskane pieniążki trafiały do osób niepełnosprawnych.

Członkowie Stowarzyszenia kilkakrotnie porządkowali plac „Arena”.

Na konto Stowarzyszenia wpływały pieniądze z 1% za które Państwu serdecznie dziękujemy i prosimy pamiętać o nas przy rozliczaniu podatku za rok 2009.

Wspomogliśmy powodzian przekazując skromną kwotę.

Członkowie Stowarzyszenia swoją pracę wykonują społecznie za co chciałam serdecznie podziękować.

Podziękowania ślę również wszystkim sponsorom i ludziom, którzy wspierają naszą działalność.

Z okazji zbliżających się Święta Bożego Narodzenia składam wszystkim najserdeczniejsze życzenia, dużo zdrowia, pomyślności , spełnienia marzeń, błogosławieństwa bożego w nadchodzącym roku 2010.

Życzeniem członków Stowarzyszenia jest, aby więcej mieszkańców brało udział w organizowanych uroczystościach. Zapraszamy do wstępowania w nasze szeregi i działania dla dobra małej Ojczyzny Woli Rafałowskiej.

 

Prezes Stowarzyszenia Danuta Szajna


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Czwartek, 9 Grudnia 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART