zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2009
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS W CHMIELNIKU
OGŁOSZENIA
012345

Wieść Gminna 4/2009 OŚWIATA I KULTURA
Witamy w Tęczowym Przedszkolu!

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

25 listopada przypada Dzień Pluszowego Misia. Już od samego rana w Tęczowym Przedszkolu było wiadomo, że ten dzień będzie szczególny. Do przedszkola przyszły misie: małe, duże, w różnych kolorach, a każde dziecko starało się opowiedzieć o swoim przyjacielu jak najwięcej. Najpierw dzieci wysłuchały bajki „Urodziny Kubusia Puchatka”, którą przeczytała mama jednej z dziewczynek. Zorganizowano również konkurs na najpiękniejszy portret pluszowego przyjaciela. Nie zabrakło wspólnych zabaw i tańców.

Na koniec czekała przedszkolaków słodka niespodzianka – dzieci własnoręcznie wykonały tort urodzinowy dla swoich misiów z herbatników i kremu czekoladowego.

ZABAWA ANDRZEJKOWA

27 listopada dzieci z Tęczowego Przedszkola bawiły się wspólnie z przedszkolakami z „zerówki”. Zabawę poprowadziły wróżki, które nie tylko przepowiadały przyszłość, ale także czarowały i spełniały marzenia maluchów.

Dzieci chętnie uczestniczyły we wszystkich wróżbach, ale najbardziej podobały im się: serce, grosik spełniający marzenie, marsz butów i oczywiście lanie wosku.

W trakcie zabawy andrzejkowej nie zabrakło wspólnych tańców, pląsów i zabaw ruchowych przy muzyce. Był też czas na słodki poczęstunek i losowanie cukierków z wróżbą z czarodziejskiego kuferka. Wszyscy bawili się znakomicie, a czas upłynął miło i wesoło.

SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM

Na tego gościa w progach przedszkola czekają wszyscy: i mali, i duzi. Tegoroczna nietypowa aura nie zmyliła Świętego Mikołaja. Pomimo braku białego puchu, 4 grudnia w godzinach rannych przybył do Tęczowego Przedszkola w towarzystwie pomocnika Anioła.

Maluchy powitały niezwykłego gościa wspólnie recytowanym wierszykiem. Dzieci rozmawiały ze Świętym Mikołajem i każde mogło sobie zrobić z nim pamiątkowe zdjęcie. Najważniejsze w tym dniu były oczywiście prezenty, które Mikołaj rozdawał wszystkim grzecznym przedszkolakom. Wszyscy byli zadowoleni z otrzymanych paczek. W ramach podziękowania dzieci podarowały Mikołajowi własnoręcznie wykonane serce i powiedziały wiersz. Szkoda jedynie, że ten jakże ważny gość odwiedza nas tylko raz w roku…

   

 

Anna Burz, Halina Drążek – koordynator
projektu Tęczowe Przedszkole


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Czwartek, 9 Grudnia 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART