zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2016
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
STOWARZYSZENIE
012345

Wieść Gminna 4/2016 OŚWIATA I KULTURA
Goście z organizacji AIESEC

W dniach od 12 do 16 grudnia br. Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich w Zabratówce miała przyjemność gościć w swoich murach wolontariuszy z organizacji AIESEC. Jest to niezależna i apolityczna organizacja o charakterze non-for-profit. Jej misją jest dążenie do osiągnięcia pokoju i możliwie pełnego wykorzystania potencjału młodych ludzi ze wszystkich rejonów świata.

W tym roku odwiedziło nas dwoje studentów z Azji. Tommy, otwarty i ciągle uśmiechnięty dwudziestolatek z Indonezji, który od razu zyskał sobie sympatię naszych uczniów oraz 22-letnia Dewni ze Sri Lanki, która zachwyciła wszystkich swoimi niewiarygodnie długimi włosami oraz ogromnym talentem tanecznym.

Nasi gościa spędzili u nas cały tydzień, podczas którego prowadzili zajęcia z wszystkimi uczniami. Każda klasa miała okazję trzykrotnie spotkać się z nimi, oddział przedszkolny odwiedzili dwa razy – w sumie odbyli w naszej szkole 20 godzin lekcyjnych. Były to spotkania wypełnione informacjami na temat krajów, kultury i religii naszych wolontariuszy. Chętnie opowiadali o sobie, zwyczajach i tradycjach obecnych w Indonezji i na Sri Lance oraz o warunkach klimatycznych tam panujących. Cierpliwie odpowiadali na wszystkie pytania uczniów, zaprezentowali tradycyjne ubiory noszone w ich krajach oraz udzielili lekcji tańców ludowych wykonywanych w miejscach ich zamieszkania. Chętnie uczyli się też od nas. Zasmakowali nie tylko polskiej kuchni, ale poznali także cześć naszych zwyczajów i tradycji. Mogli zobaczyć jak w Polsce dekoruje się choinki na święta, słuchali kolęd śpiewanych przez uczniów, próbowali zatańczyć poloneza oraz lepili z nami bałwana na szkolnym podwórku. Cały tydzień obfitował w wiele pouczających, ale i zabawnych wydarzeń.

Uważamy, że dla wszystkich były to spotkania niezwykle ciekawe, pouczające i inspirujące. Z pewnością przyczynią się do rozwoju osobistego każdego z nas oraz wzmocnią postawę tolerancji i akceptacji ludzi o odmiennym kolorze skóry, wyznaniu czy obyczajach. Mamy również nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym uda nam się znowu zaprosić do nas studentów z zagranicy.

dr Katarzyna Mitoraj
nauczyciel języka angielskiego


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Sobota, 4 Grudnia 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART