zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2016
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
STOWARZYSZENIE
012345

Wieść Gminna 4/2016 OŚWIATA I KULTURA
Jubileuszowo, projektowo, świątecznie, czyli MŁODZI DLA KULTURY

 

Każde działanie nawet najlepsze kiedyś się kończy. Tak samo stało się z projektami jakie realizowaliśmy w roku 2016, pewien etap projektowy już za nami. Zakończył się projekt kinowy "Mój pierwszy raz", miłośnicy folkloru z grupy "foLkOVE" również podsumowali swoje muzyczne działania. Przy tej okazji świętowaliśmy również 10 lat działalności biblioteki w Zabratówce, bo wszystkie te wydarzenia zbiegły się w czasie. To było popołudnie, które zgromadziło miłośników naszych bibliotek w jednym miejscu, aby mogli zobaczyć co się w tych bibliotekach dzieje i która grupa wiekowa najaktywniej wykorzystuje ich potencjał. Był to czas aby obalać stereotypy, niejednokrotnie bardzo nieprzychylne i bibliotekom i bibliotekarkom. Było to popołudnie do chwalenia się sukcesami, ale też popołudnie wzruszeń, bo rośnie w siłę grupa przyjaciół naszej instytucji, którzy doceniają pracę bibliotekarek i chętnie z nami współpracują. Popołudnie gdzie z ogromną mocą młodzież objawiła swoje talenty i te muzyczne, wykonując piosenki ludowe i utwory napisane przez Agnieszkę Osiecką w koncercie jej poświęconym, talenty aktorskie, którymi wykazali się młodzi ludzie przygotowując teledysk „Miele młyn” w projekcie "foLkOVE", zdolności techniczne przygotowując film "Mój pierwszy raz", a także organizacyjne, bo ich zadaniem było przygotowanie takiego wydarzenia jakim było popołudnie MŁODZI DLA KULTURY, które zamykało pewien etap działań w bieżącym roku. Podsumowanie, które połączyło pokolenia odbyło się 28 października w domu ludowym w Zabratówce. Wzięli w nim udział goście, uczestnicy wymienionych wyżej projektów, przyjaciele biblioteki. W przygotowaniu regionalnych potraw na ten świąteczny stół wsparły nas członkinie KGW z terenu gminy oraz Stowarzyszenia Nasza Wola.

Dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom, uczestnikom projektów, przyjaciołom biblioteki, czytelnikom i wszystkim, którzy w najdrobniejszy nawet sposób wspierają nasze działania i te projektowe, i te codzienne w naszej działalności. Nie sposób wymienić tych osób z imienia i nazwiska, ale to dzięki ich pomocy oraz zaangażowaniu biblioteka staje się miejscem, które tętni życiem, miejscem w którym można zrealizować ciekawe pomysły i rozwijać swoje talenty. I mamy nadzieję, że tych pomysłów będzie coraz więcej tak jak powiększać będzie się grono naszych przyjaciół. Coś się zakończyło, ale wyszliśmy z tego „bogatsi” w doświadczenie, emocje z „głodem” by chcieć więcej, więcej nowego.

Projekt „FoLkOVE – zakochaj sie w muzyce ludowej” został zrealizowany ze środków Programu Równać Szanse 2015 Konkurs dla Młodzieżowych Liderów.

Projekt „Mój pierwszy raz”- został zrealizowany w ramach projektu Podkarpacka Edukacja Kulturowa.


Irena Szczypek
Gminna Biblioteka Publiczna w Chmielniku


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Środa, 8 Grudnia 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART