zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2016
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
STOWARZYSZENIE
012345

Wieść Gminna 4/2016 OŚWIATA I KULTURA
Jubileuszowo, projektowo, świątecznie, czyli MŁODZI DLA KULTURY

 

Każde działanie nawet najlepsze kiedyś się kończy. Tak samo stało się z projektami jakie realizowaliśmy w roku 2016, pewien etap projektowy już za nami. Zakończył się projekt kinowy "Mój pierwszy raz", miłośnicy folkloru z grupy "foLkOVE" również podsumowali swoje muzyczne działania. Przy tej okazji świętowaliśmy również 10 lat działalności biblioteki w Zabratówce, bo wszystkie te wydarzenia zbiegły się w czasie. To było popołudnie, które zgromadziło miłośników naszych bibliotek w jednym miejscu, aby mogli zobaczyć co się w tych bibliotekach dzieje i która grupa wiekowa najaktywniej wykorzystuje ich potencjał. Był to czas aby obalać stereotypy, niejednokrotnie bardzo nieprzychylne i bibliotekom i bibliotekarkom. Było to popołudnie do chwalenia się sukcesami, ale też popołudnie wzruszeń, bo rośnie w siłę grupa przyjaciół naszej instytucji, którzy doceniają pracę bibliotekarek i chętnie z nami współpracują. Popołudnie gdzie z ogromną mocą młodzież objawiła swoje talenty i te muzyczne, wykonując piosenki ludowe i utwory napisane przez Agnieszkę Osiecką w koncercie jej poświęconym, talenty aktorskie, którymi wykazali się młodzi ludzie przygotowując teledysk „Miele młyn” w projekcie "foLkOVE", zdolności techniczne przygotowując film "Mój pierwszy raz", a także organizacyjne, bo ich zadaniem było przygotowanie takiego wydarzenia jakim było popołudnie MŁODZI DLA KULTURY, które zamykało pewien etap działań w bieżącym roku. Podsumowanie, które połączyło pokolenia odbyło się 28 października w domu ludowym w Zabratówce. Wzięli w nim udział goście, uczestnicy wymienionych wyżej projektów, przyjaciele biblioteki. W przygotowaniu regionalnych potraw na ten świąteczny stół wsparły nas członkinie KGW z terenu gminy oraz Stowarzyszenia Nasza Wola.

Dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom, uczestnikom projektów, przyjaciołom biblioteki, czytelnikom i wszystkim, którzy w najdrobniejszy nawet sposób wspierają nasze działania i te projektowe, i te codzienne w naszej działalności. Nie sposób wymienić tych osób z imienia i nazwiska, ale to dzięki ich pomocy oraz zaangażowaniu biblioteka staje się miejscem, które tętni życiem, miejscem w którym można zrealizować ciekawe pomysły i rozwijać swoje talenty. I mamy nadzieję, że tych pomysłów będzie coraz więcej tak jak powiększać będzie się grono naszych przyjaciół. Coś się zakończyło, ale wyszliśmy z tego „bogatsi” w doświadczenie, emocje z „głodem” by chcieć więcej, więcej nowego.

Projekt „FoLkOVE – zakochaj sie w muzyce ludowej” został zrealizowany ze środków Programu Równać Szanse 2015 Konkurs dla Młodzieżowych Liderów.

Projekt „Mój pierwszy raz”- został zrealizowany w ramach projektu Podkarpacka Edukacja Kulturowa.


Irena Szczypek
Gminna Biblioteka Publiczna w Chmielniku


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Środa, 10 Sierpnia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART