zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2016
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
STOWARZYSZENIE
012345

Wieść Gminna 4/2016 OŚWIATA I KULTURA
Mały Miś w świecie wielkiej literatury

 

 

25 listopada to szczególny dzień w kalendarzu każdego przedszkola. Tego dnia świętuje się urodziny Pluszowego Misia. W oddziale przedszkolnym w Szkole Podstawowej im. Stefana Kard. Wyszyńskiego w Woli Rafałowskiej misiowym zabawom i figlom nie było końca. Przy okazji tego pięknego święta rozpoczęliśmy również realizację I edycji ogólnopolskiego projektu "Mały miś w świecie wielkiej literatury" autorstwa pani Anety Konefał - dyrektora Publicznego Przedszkola nr 1 w Kolbuszowej. Celem projektu jest rozwijanie czytelnictwa i współpracy między przedszkolami.

Najkrócej mówiąc po całej Polsce podróżują różne misie, odwiedzają przedszkolaki i zachęcają dzieci do czytania. Z naszego oddziału w podróż wybrała się Misia Pysia mając w planach odwiedzenie przedszkoli w Olsztynku, Toruniu, Opolu, Barczewie, Nowym Świętowie, Płońsku, Zielonej Górze, Redzie oraz Brwinowie. W tym samym czasie do naszego przedszkola przybędą różne misie, odwiedzając przedszkolaki i zachęcają dzieci do czytania. Międzyczasie po domach przedszkolaków krąży Miś Tulinek, któremu na noc rodzice z dziećmi mają przeczytać bajeczkę oraz narysować rysunek i swoją dłoń na pamiątkę odwiedzin. Patronat honorowy nad projektem objęli min. Rzecznik Praw Dziecka, Burmistrz Kolbuszowej, Pani Dorota Dziamska, pedagog, autor systemu Edukacja Przez Ruch, Prezydent Miasta Rzeszów i wielu innych. A Patronat medialny: czasopismo „Przedszkolne ABC”.

Jednocześnie w Gminie Chmielnik rozpoczął się etap gminny podróży Misiów. Zgodnie z ideą projektu z każdej placówki wyruszył w podróż mały miś, zaopatrzony w dzienniczek. Odwiedza dzieci z zaprzyjaźnionych placówek, poznaje ich przedszkola, a przede wszystkim wysłuchuje wiele bajek po to aby po powrocie do rodzimej placówki móc wszystko opowiedzieć dzieciom.

Do etapu gminnego przystąpili nauczyciele z:

  • Oddziału Przedszkolnego w Zespole Szkół w Chmielniku
  • Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Chmielniku
  • Oddziału Przedszkolnego zerowy przy Szkole Podstawowej nr 3 w Chmielniku
  • Oddziału Przedszkolnego Błędowa Tyczyńska przy Szkole Podstawowej nr 3 w Chmielniku
  • Oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Zabratówce

Koordynatorami na terenie gminy są Ewelina Mokrzycka z Niepublicznego przedszkola Niebieski Motylek z Rzeszowa oraz Monika Pondel z szkoły w Woli Rafałowskiej.

ŻYCZYMY DZIECIOM I MISIOM NIEZAPOMNIANYCH WRAŻEŃ!

Monika Pondel


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Środa, 19 Stycznia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
23 Grudnia 2021 r.
W listopadzie nasz samorząd otrzymał promesę na realizację zadania pn. "Odbudowa infrastruktury drogowo - mostowej na terenie Gminy Chmielnik". Przedsięwzięcie uzyskało dotację w ramach Programu Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości 7 581 475 zł i ma pokryć do 95% kosztów jego realizacji.
Realizacja: ProART