zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2016
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
STOWARZYSZENIE
012345

Wieść Gminna 4/2016 OŚWIATA I KULTURA
Mały Miś w świecie wielkiej literatury

 

 

25 listopada to szczególny dzień w kalendarzu każdego przedszkola. Tego dnia świętuje się urodziny Pluszowego Misia. W oddziale przedszkolnym w Szkole Podstawowej im. Stefana Kard. Wyszyńskiego w Woli Rafałowskiej misiowym zabawom i figlom nie było końca. Przy okazji tego pięknego święta rozpoczęliśmy również realizację I edycji ogólnopolskiego projektu "Mały miś w świecie wielkiej literatury" autorstwa pani Anety Konefał - dyrektora Publicznego Przedszkola nr 1 w Kolbuszowej. Celem projektu jest rozwijanie czytelnictwa i współpracy między przedszkolami.

Najkrócej mówiąc po całej Polsce podróżują różne misie, odwiedzają przedszkolaki i zachęcają dzieci do czytania. Z naszego oddziału w podróż wybrała się Misia Pysia mając w planach odwiedzenie przedszkoli w Olsztynku, Toruniu, Opolu, Barczewie, Nowym Świętowie, Płońsku, Zielonej Górze, Redzie oraz Brwinowie. W tym samym czasie do naszego przedszkola przybędą różne misie, odwiedzając przedszkolaki i zachęcają dzieci do czytania. Międzyczasie po domach przedszkolaków krąży Miś Tulinek, któremu na noc rodzice z dziećmi mają przeczytać bajeczkę oraz narysować rysunek i swoją dłoń na pamiątkę odwiedzin. Patronat honorowy nad projektem objęli min. Rzecznik Praw Dziecka, Burmistrz Kolbuszowej, Pani Dorota Dziamska, pedagog, autor systemu Edukacja Przez Ruch, Prezydent Miasta Rzeszów i wielu innych. A Patronat medialny: czasopismo „Przedszkolne ABC”.

Jednocześnie w Gminie Chmielnik rozpoczął się etap gminny podróży Misiów. Zgodnie z ideą projektu z każdej placówki wyruszył w podróż mały miś, zaopatrzony w dzienniczek. Odwiedza dzieci z zaprzyjaźnionych placówek, poznaje ich przedszkola, a przede wszystkim wysłuchuje wiele bajek po to aby po powrocie do rodzimej placówki móc wszystko opowiedzieć dzieciom.

Do etapu gminnego przystąpili nauczyciele z:

  • Oddziału Przedszkolnego w Zespole Szkół w Chmielniku
  • Oddziału Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Chmielniku
  • Oddziału Przedszkolnego zerowy przy Szkole Podstawowej nr 3 w Chmielniku
  • Oddziału Przedszkolnego Błędowa Tyczyńska przy Szkole Podstawowej nr 3 w Chmielniku
  • Oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Zabratówce

Koordynatorami na terenie gminy są Ewelina Mokrzycka z Niepublicznego przedszkola Niebieski Motylek z Rzeszowa oraz Monika Pondel z szkoły w Woli Rafałowskiej.

ŻYCZYMY DZIECIOM I MISIOM NIEZAPOMNIANYCH WRAŻEŃ!

Monika Pondel


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Czwartek, 11 Sierpnia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART