zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2016
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
STOWARZYSZENIE
012345

Wieść Gminna 4/2016 OŚWIATA I KULTURA
Z papieru można wiele wyczarować.

 

Zabawa to powszechne i ekspresyjne działanie w grupie rówieśników. Dzięki potrzebie aktywności dziecko działa, werbalizuje, przyjmuje nowe role, nabywa doświadczenia, uczy się posługiwania wieloma przedmiotami. Zabawą można też nazwać działalność plastyczną, w której „zabawkami” są farby, kredki, flamastry, plastelina, masa papierowa, itp.

W ramach zajęć świetlicowych odbywają się zajęcia artystyczne ph. "Kolorowy świat wycinanek, przeplatanek i składanek", w ramach których dzieci „bawią się” papierem i próbują wyczarować z niego wiele ciekawych rzeczy.

Uczestnicy zajęć to uczniowie z klas I – III, którzy m.in. wyplatali kolorowe makatki, z papierowych rolek wykonali jesienne drzewa. Były też pływające rybki. Wspólnie zawędrowali do Japonii i rozpoczęli naukę trudnej sztuki składania papieru – orgiami. Tą techniką wykonali już kotka, mozaiki i gwiazdki. Zajęcia pozwalają wszystkim rozwijać sprawność manualną, która ułatwia naukę kształtnego pisania.

Powstające prace plastyczne nie muszą być wytworem artystycznym, ale sama działalność to proces twórczy, który rozwija i ujawnia cechy osobowości dziecka. Ono jest twórcze, ponieważ jego aktywność stanowi potrzebę wyrażania siebie, swoich myśli i przeżyć. A wszystko to odbywa się w miłej atmosferze spokoju i wzajemnej życzliwości.

Przed nami święta. Dlatego wszystkim czytelnikom gazety życzymy, aby światełko z Betlejem rozjaśniało nie tylko świąteczne dni, ale i te, które przyniesie Nowy 2017 Rok. WESOŁYCH ŚWIĄT!


Bernadetta Gąska
Zespół Szkół w Chmielniku


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Środa, 10 Sierpnia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART