zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2016
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
STOWARZYSZENIE
012345

Wieść Gminna 4/2016 OŚWIATA I KULTURA
Z papieru można wiele wyczarować.

 

Zabawa to powszechne i ekspresyjne działanie w grupie rówieśników. Dzięki potrzebie aktywności dziecko działa, werbalizuje, przyjmuje nowe role, nabywa doświadczenia, uczy się posługiwania wieloma przedmiotami. Zabawą można też nazwać działalność plastyczną, w której „zabawkami” są farby, kredki, flamastry, plastelina, masa papierowa, itp.

W ramach zajęć świetlicowych odbywają się zajęcia artystyczne ph. "Kolorowy świat wycinanek, przeplatanek i składanek", w ramach których dzieci „bawią się” papierem i próbują wyczarować z niego wiele ciekawych rzeczy.

Uczestnicy zajęć to uczniowie z klas I – III, którzy m.in. wyplatali kolorowe makatki, z papierowych rolek wykonali jesienne drzewa. Były też pływające rybki. Wspólnie zawędrowali do Japonii i rozpoczęli naukę trudnej sztuki składania papieru – orgiami. Tą techniką wykonali już kotka, mozaiki i gwiazdki. Zajęcia pozwalają wszystkim rozwijać sprawność manualną, która ułatwia naukę kształtnego pisania.

Powstające prace plastyczne nie muszą być wytworem artystycznym, ale sama działalność to proces twórczy, który rozwija i ujawnia cechy osobowości dziecka. Ono jest twórcze, ponieważ jego aktywność stanowi potrzebę wyrażania siebie, swoich myśli i przeżyć. A wszystko to odbywa się w miłej atmosferze spokoju i wzajemnej życzliwości.

Przed nami święta. Dlatego wszystkim czytelnikom gazety życzymy, aby światełko z Betlejem rozjaśniało nie tylko świąteczne dni, ale i te, które przyniesie Nowy 2017 Rok. WESOŁYCH ŚWIĄT!


Bernadetta Gąska
Zespół Szkół w Chmielniku


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Środa, 8 Grudnia 2021 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
14 Pażdziernika 2021 r.
Wszyscy chcemy oddychać czystym powietrzem i cieszyć się dobrym zdrowiem. By było to jednak możliwe musimy być świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą przede wszystkim spalanie odpadów w naszych domach.
14 Pażdziernika 2021 r.
Zasadniczym celem Programu jest dostarczenie mieszkańcom podkarpackich obszarów wiejskich instrumentów, w ramach których możliwa staje się integracja i aktywizowanie społeczności wiejskiej.
Realizacja: ProART