zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 1/2017
URZĄD GMINY INFORMUJE
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
OŚWIATA I KULTURA
GOPS CHMIELNIK
STOWARZYSZENIE
012345

Wieść Gminna 1/2017 OŚWIATA I KULTURA
"Co jest grane?"

              

Nowy projekt, nowe wyzwania, niesamowite emocje, kilka miesięcy wspaniałej pracy. ,,Co jest grane?” to projekt współfinansowany z programu ,,Równać Szanse”. SKM-owa młodzież i nie tylko po raz kolejny pokaże, jak w dzisiejszych czasach młodzi ludzie są kreatywni, pełni pomysłów, otwarci na kulturę i sztukę oraz to, że w każdym z Nas drzemie jakiś talent.

Taniec, śpiew, aktorstwo, jednym wielkim słowem, po prostu - TEATR. Po kilkuletniej przerwie wracamy na scenę. Z nową energią, zapałem i chęcią do działania.

A zaczęło się od castingu. 19 stycznia 2017 roku, zestresowani przybyliśmy do Biblioteki w Chmielniku. Śpiewaliśmy, tańczyliśmy i recytowaliśmy. Casting odbywał się pod czujnym okiem utalentowanych osób: tancerki, choreografki - p. Magdaleny Widłak, aktora z teatru ,,Maska" - p. Kamila Dobrowolskiego oraz koordynatora tego projektu- Marcina Nizioł. Do spektaklu dostało się 12 osób, a całość projektu liczy 16 osób.

Dotychczas wzięliśmy udział w warsztatach teatralnych poprowadzonych przez p. Kamila Dobrowolskiego, które były dla nas ogromnym doświadczeniem, bardzo pomogły nam w oswojeniu się ze sceną. Przed nami jeszcze wiele takich warsztatów, na pewno tak doskonałych jak te, bo przecież nie może zabraknąć śpiewu i tańca. Zajęcia taneczne już zaczęliśmy, rozgrzewamy się, przygotowujemy ciało do ciężkiej pracy, a już niebawem warsztaty muzyczne, na które nie możemy się doczekać. Pierwsze sceny już się tworzą. Poza warsztatami spotykamy się, tworzymy plan działania, dyskutujemy, omawiamy każdy najmniejszy szczególik, aby wszystko wyszło perfekcyjnie. Oprócz samej pracy nad tworzeniem spektaklu, w naszym planie znajdzie się coś, dzięki czemu będziemy mogli się trochę rozluźnić, zaczerpnąć inspiracji. Pod koniec maja wybierzemy się do Warszawy do teatru. W naszym projektowym planie są także wizyty w radiach podkarpackich oraz wizyta na konferencji ,,Równać Szanse” w Rzeszowie, na której spotykają się uczestnicy najciekawszych projektów z Podkarpacia w ramach tego programu. Dlatego czeka Nas naprawdę wiele niesamowitych spotkań oraz ciekawych zajęć. Z całą pewnością, w tym projekcie nie będzie czasu na nudę. Mogę zapewnić, że to będzie coś naprawdę niesamowitego! Trzymajcie za nas kciuki! Już niebawem dowiecie się czegoś więcej, zapraszamy na nasz fanpage ,,SKM-Strefa Kultury Młodzieżowej".

Weronika Marciniec


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Czwartek, 1 Grudnia 2022 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART