zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 2/2012
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
STOWARZYSZENIE
KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
GOPS W CHMIELNIKU
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
OGŁOSZENIE
012345

Wieść Gminna 2/2012 OŚWIATA I KULTURA
Przegląd Piosenki i Poezji Niemieckojęzycznej

III Przegląd Piosenki i Poezji Niemieckojęzycznej w Szkole Podstawowej nr 2 im. Ojca Świętego Jana Pawła II Chmielniku 23 maja 2012 roku w Szkole Podstawowej nr 2 w Chmielniku odbył się III Przegląd Piosenki i Poezji Niemieckojęzycznej. Gościliśmy uczniów i nauczycieli z kilku szkół: Gimnazjum z Zespołu Szkół Nr 2 w Stobiernej, Zespół Szkół w Chmielniku, Społeczne Gimnazjum „Doliny Strugu” w Chmielniku oraz Gimnazjum nr 12 w Rzeszowie.

Jako pierwsi na Przeglądzie zaprezentowali się gospodarze - uczniowie SP nr 2 w Chmielniku: klasa I - Mateusz Szyszka, Tomasz Śmiałek, Dominika Siwiec, Maksymilian Paśkiewicz, Kacper Cwynar, Karolina Szostek, Arkadiusz Krzywonos, Oliwia Południak, Marek Bartoń, klasa II - Mateusz Kmiotek, Michał Sitarz , klasa III - Klaudia Solecka, Dawid Kwoka, Tomasz Kwoka, Mateusz Oczoś, Arkadiusz Cwynar, Aleksandra Murias, Dorota Ziaja, Kamila Wilk, Klaudia Kwoka oraz klasa V - Kinga Kwoka i Wojciech Dworak.

Mateusz Szyszka, Dominika Siwiec, Maksymilian Paśkiewicz, Kacper Cwynar, Karolina Szostek, Oliwia Południak, Marek Bartoń, Mateusz Kmiotek, Klaudia Solecka, Dawid Kwoka, Michał Sitarz i Dorota Ziaja wspaniale zaśpiewali piosenki i wzięli aktywny udział w przedstawieniu. Tomasz Śmiałek zagrał jedną z ról w przedstawieniu a Arkadiusz Krzywonos Arkadiusz Cwynar, Tomasz Kwoka, Mateusz Oczoś i Kamila Wilk pięknie zaśpiewali niemieckie piosenki. Wojciech Dworak wykonał na fortepianie jeden z niemieckich utworów muzycznych. Kinga Kwoka zarecytowała wiersz i zaprezentowała łamaniec językowy. Aleksandra Murias i Klaudia Kwoka śpiewały piosenki, odegrały role w przedstawieniu i bezbłędnie zaprezentowały łamańce językowe. Uczniów do występu przygotowała pani mgr Aurelia Malak.

Po występach gospodarzy zaprezentowało się Gimnazjum z Zespołu Szkół nr 2 w Stobiernej. Z klasy I gimnazjum wystąpiły trzy uczennice: Magdalena Kubas, Klaudia Nędza i Karolina Warchoł, które zarecytowały niemiecką poezję. Uczennica klasy II – Anna Kruczek zachwyciła wszystkich interpretacją wiersza Bertolta Brechta, Ich habe gehört, ihr wollt nichts lernen. Z klasy II występowali również: Kinga Cieśla w dialogu komediowym, Angelika Pikor w dialogu komediowym i piosence, Andrzej Demirov i Bartłomiej Widomski w duecie, śpiewając znaną niemiecką piosenkę Alexa C, Du hast den schönsten Arsch der Welt oraz Jadwiga Poźniak i Monika Pietrzyk pięknie śpiewające piosenkę młodej niemieckiej wokalistki Lafee, Wer bin ich. Uczniowie klasy III gimnazjum: Jan Kozera, Kamil Zdeb, Katarzyna Sroczyk i Szymon Sutyła zaprezentowali krótkie scenki komediowe a Paweł Kus zarecytował wiersz. Uczniowie przygotowali się do występów pod kierunkiem pani mgr Aurelii Malak.

Następnie wystąpili uczniowie Zespołu Szkół w Chmielniku. Szkołę Podstawową nr 1 reprezentowały uczennice klasy I: Martyna Ziaja, Karolina Kozak i Izabela Jaworska, które recytowały niemieckie wiersze. Z Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Chmielniku wystąpiły dwie uczennice: Patrycja Kaplita i Emilia Ziaja (z klasy I) również recytując wiersze. Uczniów przygotowały do występu panie: mgr Krystyna Trojan oraz mgr Jadwiga Samagalska.

Społeczne Gimnazjum „Doliny Strugu” w Chmielniku reprezentowane było przez Jolantę Tadla, uczennicę klasy III, która w bardzo ciekawy sposób zaprezentowała wiersz Ericha Kästnera, Die Entwicklung der Menschheit – uczennica pana mgr Pawła Ważnego. Uczniowie Gimnazjum nr 12 w Rzeszowie, przygotowani przez panią mgr Zdzisławę Pietraszek wykonali piosenki jej autorstwa. Kinga Wilk i Beata Choma, uczennice klasy II zagrały i zaśpiewały w duecie piosenkę. Patrycja Chmiel i Adrianna Kieś z klasy I zaśpiewały piosenki przy akompaniamencie gitarowym Pawła Wąsacza.

Konsul Honorowy Republiki Federalnej Niemiec – Pan Adam Gajdek już po raz trzeci przekazał upominki dla uczniów występujących podczas Przeglądu. Wszyscy uczniowie i nauczyciele otrzymali pamiątkowe dyplomy. Podczas Przeglądu można było zapoznać się z materiałami wypożyczonymi z Medioteki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

III Przegląd Piosenki i Poezji Niemieckojęzycznej organizowany w Szkole Podstawowej nr 2 im. Ojca Świetego Jana Pawła II w Chmielniku cieszy się coraz większą popularnością, o czym świadczy coraz większa liczba chętnych do występu uczestników. Uczniowie z radością prezentują się na scenie, pokonując tremę i płynnie posługując się językiem niemieckim.


Aurelia Malak


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Niedziela, 24 Września 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART