zamknijzamknij
zamknij
strona główna urzędu gminy strona główna
     

Wybierz numer archiwalny

Wieść Gminna Nr 4/2013
URZĄD GMINY INFORMUJE
OŚWIATA I KULTURA
OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA
STOWARZYSZENIA
GOPS W CHMIELNIKU
OGŁOSZENIE
012345

Wieść Gminna 4/2013 OŚWIATA I KULTURA
Nasi najmłodsi czytelnicy


Dla nas bibliotekarzy każdy czytelnik jest ważny i jedyny w swoim rodzaju. Jednak to wizyty tych najmłodszych: przedszkolaków, a także dzieci które nie chodzą jeszcze do przedszkola, są dla nas najcenniejsze. Bardzo cieszy bowiem fakt, kiedy dzieci chętnie odwiedzają bibliotekę, oglądają, „czytają” książeczki. Jest to ważne dla nich, gdyż wiadomo, że czytanie poszerza wiedzę i sprzyja rozwojowi u dzieci. Jest ważne również dla nas bibliotekarzy, ponieważ daje nadzieję, że te dzieci z czasem nie zapomną o bibliotece, a wręcz przeciwnie, zostaną z nami i będą naszymi stałymi czytelniami. Wiadomo przecież, że czym skorupka za młodu nasiąknie…

Dbamy zatem o to, aby nasi najmłodsi czytelnicy dobrze się w bibliotece czuli. Jednym z przykładów są cotygodniowe, można powiedzieć co-wtorkowe, wizyty przedszkolaków w Bibliotece Publicznej w Błędowej Tyczyńskiej. Dzieci, które uczęszczają do tutejszego przedszkola, raz w tygodniu zjawiają się w bibliotece, aby wypożyczyć książkę. Duża w tym zasługa Pań Przedszkolanek, które bardzo chętnie współpracują z biblioteką. Dzięki temu dzieci co tydzień mogą cieszyć się nową książeczką. A trzeba przyznać, że pomimo młodego wieku, część z nich ma już swoje określone upodobania i dokładnie wie czego potrzebuje. Podczas naszych spotkań, wspólnie czytamy, bawimy się, organizujemy różnego rodzaju zajęcia, w których dzieci chętnie biorą udział. Biblioteka to nie tylko regały z książkami, ale atmosfera jaka tam panuje. Czasem ma się wrażenie, że dzieci wyczuwają ją najlepiej. Są świetnymi obserwatorami, ale też wymagającymi czytelnikami. Jednak takich czytelników wszystkim bibliotekarzom życzę. Natomiast „moje” przedszkolaki, oraz panie opiekujące się nimi serdecznie pozdrawiam.


Agnieszka Wąsacz


poprzednia strona do góry następna strona

drukuj


Piątek, 1 Grudnia 2023 r.
WYSZUKIWARKA
Warto przeczytać
12 Maja 2022 r.
Do 30 czerwca 2022 r. każdy właściciel (lub zarządca) nieruchomości ma obowiązek zgłosić, jakiego rodzaju źródło ciepła jest wykorzystywane do jej ogrzewania.
12 Maja 2022 r.
Trwają roboty budowlane na zadaniu pn. "Odbudowa mostu na rzece Chmielnik w ciągu drogi gminnej nr 108258R Chmielnik - Zawodzie"
Realizacja: ProART